• Blaja
  • Různé
  • Flexibilní komunikace díky ethernetovým přepínačům Scalance XB-200

Flexibilní komunikace díky ethernetovým přepínačům Scalance XB-200

  • neděle, 19 červen 2016 13:42

Siemens rozšiřuje svůj sortiment přepínačů průmyslového ethernetu o novou řadu výrobků. Ekonomicky efektivní L2 switche řady Scalance XB-200 s přenosovou rychlostí až 100 Mbps nabízejí celou řadu funkcí.


Tyto přepínače nově podporují jak standard Profinet, tak i standard EtherNet/IP. Volbu mezi oběma standardy lze provést pouhým přepnutím nastavení. V důsledku toho se může zařízení používat pro komunikaci v reálném čase v celé řadě automatizačních aplikací. Přepínače šetří prostor a nabízejí komplexní funkce pro zvyšování zabezpečení a pro konfiguraci, diagnostiku a správu sítě. Mezi typické aplikace patří sítě strojů a linek z oblasti výrobní a procesní automatizace, ale uplatnění najdou také v logistice a v oblasti automatizace budov.

xb200 01


Kompaktní přepínače podporují použití VLAN (Virtual Local Area Network) a rovněž jsou certifikovány pro nasazení v oblastech s nebezpečím výbuchu (IECEx/ATEX Zone 2/UL HazLoc). Díky funkcím, jako je blokování multicast zpráv, detekce smyčky (LoopDetection) a omezení přístupu prostřednictvím Radius serveru, je lze integrovat i do bezpečnostních konceptů na ochranu průmyslových sítí. Komplexní funkce SNMP (Simple Network Management Protocol), jako je SNMP V3, umožňují účinný monitoring velkých sítí s nástroji sledování sítí, jako je Sinema Server.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

xb200 02b


V nabídce jsou čtyři verze zařízení v plastovém krytu o šířce 40 mm, 80 mm nebo 120 mm, který šetří místo v rozvaděči. Díky 16 elektrickým a třem optickým portům (SC, ST/BFOC a SC LD) zařízení nabízí značnou flexibilitu při výběru. V případě singlemode portů lze dosáhnout vzdáleností až 26 km. Díky možnosti přivedení redundantního napájení nedojde k výpadku komunikace ani v případě výpadu proudu jednoho ze zdrojů. Zařízení lze konfigurovat a diagnostikovat buď pomocí dodatečného konzolového portu (CLI) nebo prostřednictvím webového rozhraní Scalance XB-200.

xb200 03


Přepínače Scalance řady X-200, videoukázka.

https://www.youtube.com/watch?v=aOj-s386mGo&feature=youtube  

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Více o přepínačích Siemens XB-200 zde.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209