• Blaja
  • Různé
  • Nová řada Scalance XC-100 v kompaktním provedení a rozšířeným rozsahem pracovních teplot

Nová řada Scalance XC-100 v kompaktním provedení a rozšířeným rozsahem pracovních teplot

  • neděle, 03 červenec 2016 14:10

Nová řada kompaktních přepínačů Scalance XC-100 uživatelům umožňuje vytvářet elektrické a optické struktury v topologii linie nebo hvězda a propojovat jednotlivé stroje v prostředí obvyklém pro systémy Simatic.


Společnost Siemens uvádí na trh novou řadu kompaktních přepínačů Scalance XC-100. Uživatelům umožňuje vytvářet elektrické a optické struktury v topologii linie nebo hvězda a propojovat jednotlivé stroje v prostředí obvyklém pro systémy Simatic. Abyste se v těch verzích neztratili, v tabulce jsou přehledně umístěny všechny současné typy přepínačů.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

xc100 01b


Switche charakterizuje vysoký počet portů, robustní provedení, rozšířený rozsah pracovních teplot od -40 do +70° C a schválení pro provoz v prostředí s nebezpečím výbuchu (ATEX zóna 2, IECEx). Mohou tak být instalovány v nejrůznějších prostředích, která bývají vystavena nepříznivým podmínkám okolí, například v sériové výrobě strojů, v loďařství, v dopravě nebo v ropném průmyslu a plynárenství. Switche naleznou také uplatnění ve výrobních sítích s požadavkem na rychlost přenosu dat až 100 Mbit/s.

xc100 02


Přístroje Scalance XC-100 jsou k dispozici v různých provedeních, až s 24 RJ45-porty a až s dvěma optickými porty typu ST/BFOC. Díky tomu je lze použít v celé řadě průmyslových aplikací. Všechny produkty této řady mají možnost připojení redundantního zdroje energie, který zajistí spolehlivý provoz i v případě výpadku některého z napájení. Robustní kryt switch a ochranné límečky RJ45 portů v kombinaci s konektory a kabely typu FastConnect jsou zárukou stabilního RJ45 spojení i v prostředích, kde je zařízení vystaveno nárazům či vibracím. S integrovanou funkcí „Broadcast Storm Protection“ může switch zachovat svoji základní funkci přepínače i v případě zvýšené zátěže v síti.

xc100 03


Díky své konstrukci mohou být switche pro průmyslový Ethernet instalovány na stěnu či zeď, na lištu DIN 35 mm nebo na lištu PLC Simatic S7-1500. Manipulace i instalace je mnohem jednodušší, jsou-li i switche upevněny ve stejné výšce jako Simatic S7-1500. Navíc přehledné uspořádání diagnostických LED a signální kontakt umožňují přesné určení stavu zařízení a rychlou a spolehlivou diagnostiku.

xc100 04


Kromě schválení pro prostředí s nebezpečím výbuchu jsou přepínače rovněž schváleny pro nejrůznější použití v loďařském průmyslu nebo při těžbě surovin. Součástí produktové řady je přepínač Scalance XC108 s certifikací pro použití ve vozidlech veřejné dopravy (E1).

xc100 05


 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Více o přepínačích řady Scalance XC-100.
katalog XC-100 na Industry Mall.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209