• Blaja
  • Různé
  • Nové Aplikační centrum Siemens pro výrobní stroje pomáhá zákazníkům

Nové Aplikační centrum Siemens pro výrobní stroje pomáhá zákazníkům

  • úterý, 05 únor 2019 15:01

Specialisté z nového pražského Aplikačního centra se zaměřují na jednotlivé technologie průmyslových provozů jako jsou potravinářství, automobilový nebo farmaceutický průmysl a řada dalších.


Díky svým rozsáhlým technickým znalostem poskytují zákazníkům z celého světa komplexní služby: od prvního návrhu stroje a naprogramování řídicích jednotek po virtuální zprovoznění stroje. To vše ještě předtím, než je vlastní stroj vyroben.
„Dalším důležitým úkolem aplikačního centra je tvorba standardizovaných aplikací pro řídicí jednotky výrobních strojů. Stroje různých zákazníků ze stejného průmyslového odvětví mají často podobné nároky na technické řešení. Standardizované aplikace řídicích jednotek taková řešení nabízejí, takže až 80 % potřebného programu je již formou aplikace k dispozici. Zbylých 20 % si pak může zákazník sám doplnit podle detailů projektu,“ vysvětluje Sebastian Thiemann, ředitel Aplikačního centra. Hlavní přidanou hodnotou hotových řešení z Aplikačního centra je rychlejší vývoj stroje a uvedení do provozu, a především dosažení jeho nejlepšího možného výkonu.

appcentrum 01


Pražské Aplikační centrum jako jediné na světě vyvíjí aplikace v systému MindSphere, který je určen pro průmyslový internet věcí. Vznikla zde aplikace SIMATIC Machine Monitor, která sleduje stav stroje po celou dobu jeho provozu a zaznamenává všechny údaje o tom, jak pracuje. Po každé směně informuje, k jakým událostem v jejím průběhu došlo a jak má být naplánovaná údržba stroje.

Nejnovější aplikace, která v pražském Aplikačním centru vznikla má název SIMATIC Line Control a obsahuje všechny potřebné funkcionality pro stroje, které zpracovávají dřevěné hrany a okraje. Takovéto stroje standardně pracují tak, že z jedné strany do nich vstupuje surové dřevo, které je následně upraveno tak, že je na něj nalepen finální povrch, například v určité barvě nebo vzoru. Celý tento proces zvládá stroj automaticky: měření, lepení, lisování, řezání. Díky nové aplikaci SIMATIC Line Control mohou být stroje určené pro zpracování hran a okrajů osazeny již plně vybaveným řídicím systémem, který stačí doladit o poslední detaily.

appcentrum 02


Balicí stroje Viking Mašek z Vlašimi vybavené řídicími jednotkami a pohony Siemens nacházejí uplatnění v závodech předních světových výrobců potravin, léčiv nebo pracích prostředků. „S výrobky, které zabalily naše stroje, se ve světě denně setkávají milióny lidí,“ uvádí Lukáš Mašek, spolumajitel a obchodní ředitel firmy. „Müsli tyčinky Emco, káva Starbucks nebo prací prášek Persil – všechny tyto výrobky balí naše stroje vybavené systémy Siemens,“ dodává.
Aby se české balicí stroje z Vlašimi v globální konkurenci probojovaly až k největším výrobcům, musí být především spolehlivé a doprovázet je musí ten nejlepší servis. „Velcí výrobci si nemohou dovolit odstávky, proto využíváme ty nejspolehlivější řídicí jednotky Siemens Simatic a Simotion a elektrické pohony Sinamics, které dokážou splnit ty nejpřísnější požadavky našich zákazníků,“ vysvětluje Lukáš Mašek. „Náš úspěch stojí na dokonalém servisu: od vývoje komplexních řešení, přes virtuální zprovoznění po nepřetržitou technickou podporu poskytovanou na místě nebo vzdáleně,“ vyjmenovává, co stojí za úspěchem rodinné firmy.
Pro inteligentní balicí stroj Viking Mašek MS 400 pražské Aplikační centrum pro výrobní stroje Siemens vyvíjí nové aplikace pro řídicí jednotky Simatic. „Simatic je nejen spolehlivý, ale také velmi flexibilní a uživatelsky příjemný řídicí systém,“ vysvětluje ředitel aplikačního centra Sebastian Thiemann. „Díky novým aplikacím v Simaticu získá Viking Mašek ještě více obchodních příležitostí pro toto zařízení,“ dodává..

appcentrum 03


Plány do budoucnosti
V roce 2019 plánuje pražské Aplikační centrum pro výrobní stroje Siemens dobudovat tým odborníků a začít práci na nových projektech. „Vedle standardních řešení se zaměříme také na aplikace s prvky umělé inteligence, edge computing a machine learning,“ uzavírá ředitel Aplikačního centra Sebastian Thiemann.

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o., Communications
Mariana Kellerová, telefon: +420 602 403 594
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209