• Blaja
  • Různé
  • Nové bezpečnostní řešení Siemens proti softwarovým a hardwarovým útokům

Nové bezpečnostní řešení Siemens proti softwarovým a hardwarovým útokům

  • čtvrtek, 14 prosinec 2017 08:40

Společnost Siemens rozšířila své portfolio bezpečnostních řešení, které zajišťují ochranu proti softwarovým útokům a útokům na hardwarové komponenty až na úroveň jednotlivých strojů a výrobních linek.


Nový Scalance SC-600 je kompaktní bezpečností síťové zařízení vybavené firewallem (Stateful Inspection Firewall) s datovou propustností až 600 Mbit/s. V závislosti na variantě Scalance SC-600 mohou uživatelé spravovat až 200 IPSec (Internet Protocol Security) VPN tunelů. Pro zabezpečený vzdálený přístup může být Scalance SC-600 připojen k serveru Sinema Remote Connect, což umožní zabezpečený vzdálený přístup ke všem zařízením, jako jsou PLC, HMI apod.

sc600 01


Scalance SC-600 je vybaven 6 ethernetovými porty RJ45 s rychlostí až 1Gbit/s. Navíc dva z těchto šesti portů jsou navrženy jako tzv. kombo porty. To umožní možnost optického připojení pomocí SFP (Small Form-factor Pluggable) vkladek s rychlostí jak 100 Mbit/s, tak i 1 Gbit/s. Tyto kombo porty umožní připojení Scalance SC-600 na velké vzdálenosti (až 200 km) pomocí optických kabelů s LC konektory. Při použití SFP vkladek jsou příslušné kombo porty RJ45 automaticky deaktivovány. Scalance SC-600 umožňuje flexibilní nastavení bezpečnostních zón. V závislosti na nastavení je možné použít jeden port k připojení do nadřazené sítě a ostatní porty na stejné úrovni stroje, popř. výrobní linky, nebo je lze rozdělit na 6 aktivních portů do různých bezpečnostních zón dle požadavku.

sc600 02


Scalance SC-600 také nabízí pohodlné možnosti strukturování sítí prostřednictvím virtuálních sítí LAN (VLAN) a překladu síťových adres (NAT/NAPT). Scalance SC-600 je nastavitelný pomocí webowého rozhraní, pomocí protokolu SNMP (Simple Network Management Protocol), rozhraním příkazů CLI (Command Line Interface), nebo pomocí inženýrského nástroje STEP 7 V15 (TIA Portal).

sc600 03


Konstrukce Scalance SC-600 je založena na designu systému Simatic S7-1500, a proto šetří prostor v ovládací skříni. Všechny Siemens komponenty pro průmyslové zabezpečení jsou dodávány s redundantním napájením 2x 24 V stejnosměrných, signálním kontaktem, a také schopností připojení k Sinema Serveru pro stálé monitorování provozu a spolehlivosti průmyslové sítě. Navíc jsou průmyslová zařízení určena i pro instalaci v nebezpečném prostředí (Zone 2) a splňují rovněž běžné mezinárodní standardy, ale i standard IEC 62443.

sc600 04


Videoprezentace SCALANCE S
https://www.youtube.com/watch?v=UdfXNkllLXo&feature=youtube 

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Další doplňující informací najdete zde.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209