• Blaja
  • Různé
  • Flexibilní průmyslové switche XB100 i pro moderní řízení technologie budov

Flexibilní průmyslové switche XB100 i pro moderní řízení technologie budov

  • pátek, 02 únor 2018 09:03

Společnost Siemens představuje novou generaci kompaktních switchů průmyslového ethernetu řady Scalance XB-100. Jsou vhodné pro použití jak v průmyslových aplikacích, tak pro automatizaci moderních budov.


Přednostmi jsou zejména velký počet portů a rozhraní, odlehčené provedení v plastovém krytu, což je ideální pro montáž v rozvaděčích se stísněným prostorem montáže. Switche jsou navržené pro metalické i optické liniové sítě nebo sítě v uspořádání do hvězdy. Jsou testovány a schváleny i pro potencionálně výbušné prostředí (zóna ATEX 2, IECEx).
Díky shodě s komunikačním standardem Profinet CC-A zajistí spolehlivý přenos Profinet komunikace. Switche řady Scalance XB-100 bez možnosti diagnostiky a konfigurace jsou vhodné pro okamžité použití.

xb100 01


Design průmyslových ethernetových switchů umožňuje jak montáž na klasickou 35 mm DIN lištu, tak i kompatibilitu s průmyslovými ethernetovými switchi typu Scalance XB-200 a prostředím plně integrované automatizace (Totally Integrated Automatian – TIA).
Klikněte na obrázek pro zvětšení

xb100 02b


Všechny switche mají možnost redundantního 24V napájení ze stejnosměrných nebo střídavých zdrojů, což zajistí provoz switchů i při výpadku jednoho zdroje napájení. Podpora 24V napájení střídavých zdrojů (50/60 Hz) je obzvláště důležitá v oblasti automatizace budov, kde se využívá pro monitorování, realizaci uzavřené a otevřené řídicí regulační smyčky, a také pro zařízení komunikující po Ethernetu pomocí protokolu BACnet/IP.

xb100 03


Switche Scalance XB-100 jsou dostupné v pěti provedeních, a to až s 24 porty RJ45, respektive až dvěma ST/BFOC porty, nebo dvěma SC porty umožňující připojení až na vzdálenost 5 km v případě optického spoje (multimode).

xb100 04


Přehledné uspořádání diagnostických LED umožňuje přesné určení stavu zařízení a případně i rychlou a spolehlivou diagnostiku na místě.
Na nové switche řady Scalance XB-100 se vztahuje záruka 5 let, stejně jako na všechny produkty z portfolia Scalance

xb100 05

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Více o řadě přepínačů XB-100 najdete zde.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209