• Blaja
  • Různé
  • Nové centrum Siemens pro obranu kritické infrastruktury

Nové centrum Siemens pro obranu kritické infrastruktury

  • neděle, 08 květen 2022 16:12

Otevřením Centra obrany kritické infrastruktury (CIDC) ve Frederictonu v kanadském státě New Brunswick rozšířila společnost Siemens svou globální nabídku v oblasti kybernetické bezpečnosti.


S nebývalým rozvojem digitalizace roste i počet kybernetických útoků. Proto Siemens rozšiřuje aktivity v New Brunswicku o Centrum obrany kritické infrastruktury. Je zaměřeno na obranu kritické infrastruktury, zejména v segmentu provozních technologií (OT).

cidc 02


Centrum je prvním zařízením svého druhu, v němž se Siemens cíleně věnuje ochraně kritické infrastruktury (CIP) se zaměřením na provozní technologie (OT).
Centrum bude poskytovat široké spektrum služeb od poradenství až po tzv. řízené služby a výzkum. Tým kybernetických specialistů zde bude řešit potřeby kybernetické a fyzické bezpečnosti v Kanadě i projekty z USA a Evropy a na Blízkém východě.

cidc 01


Koncern Siemens AG spustil svůj program kybernetické bezpečnosti již v roce 1986 a stal se tak jednou z prvních firem podporujících komplexní přístup v této oblasti.
V současné době provozuje pět globálních bezpečnostních center a zaměstnává 1.300 specialistů na kybernetickou bezpečnost, kteří pracují na zabezpečování infrastruktury společnosti Siemens a jejích zákazníků. Výsledkem úzké spolupráce mezi provozovateli veřejných služeb a výzkumem jsou inovativní metody, které zajišťují odolnost kritických infrastruktur vůči kybernetickým útokům.

cidc 03

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209