• Blaja
  • Různé
  • Nový software Siemens automaticky identifikuje zranitelná výrobní zařízení

Nový software Siemens automaticky identifikuje zranitelná výrobní zařízení

  • neděle, 21 duben 2024 18:18

Výrobní zařízení jsou stále častěji terčem kybernetických útoků. Průmyslové podniky proto musí identifikovat a řešit potenciální zranitelnosti svých systémů. S cílem řešit potřebu co nejrychlejší identifikace zranitelných míst v oblasti kybernetické bezpečnosti ve výrobních halách uvede společnost Siemens na trh nový software jako službu z oblasti kybernetické bezpečnosti, který bude poprvé představen na veletrhu Hannover Messe 2024.


Cloudový systém SINEC Security Guard nabízí automatizované mapování zranitelností a správu zabezpečení optimalizovanou pro průmyslové provozovatele v prostředí OT (Operation Technology). Software dokáže automaticky přiřadit známé kybernetické bezpečnostní zranitelnosti k výrobním prostředkům průmyslových podniků. To umožňuje průmyslovým provozovatelům a odborníkům na automatizaci, kteří nemají specializované odborné znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, identifikovat rizika kybernetické bezpečnosti mezi OT aktivy ve výrobě a získat analýzu hrozeb založenou na rizicích. Software pak doporučuje a prioritizuje opatření k jejich zmírnění. Definovaná opatření lze také plánovat a sledovat pomocí integrované správy úkolů.

ruggedcom01


SINEC Security Guard je k dispozici jako služba („SaaS“), hostuje jej společnost Siemens a zakoupit jej bude možné v červenci 2024 na Siemens Xcelerator Marketplace a na Siemens Digital Exchange.

ruggedcom01


V současné době mají provozovatelé výrobních technologií (OT) v průmyslu za úkol nepřetržitě zabezpečovat svá výrobní zařízení. Musí analyzovat bezpečnostní doporučení dodavatelů, manuálně je porovnávat s inventářem aktiv v závodě a stanovit priority pro zmírňování dopadů. Protože je tento proces při použití stávajících nástrojů časově náročný a náchylný k chybám, hrozí, že správci přehlédnou kritické zranitelnosti svých aktiv nebo dojde k falešně pozitivním výsledkům. To může vést k nesprávné konfigurací technických prostředků, například síťových komponentů, a neadekvátnímu rozdělení lidských zdrojů. S nástrojem SINEC Security Guard mohou provozovatelé průmyslových provozů tyto problémy řešit, aniž by potřebovali hluboké znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti.

ruggedcom01


Pro komplexní pohled na kybernetickou bezpečnost IT a OT bude SINEC Security Guard nabízet také propojení s Microsoft Sentinel, řešením společnosti Microsoft pro správu bezpečnostních informací a událostí (SIEM – Security Information and Event Managment) pro proaktivní detekci hrozeb, jejich vyšetřování a reakci.

ruggedcom01


Po připojení může SINEC Security Guard odesílat do Sentinelu upozornění na bezpečnostní události včetně útoků, což umožní bezpečnostnímu analytikovi začlenit poznatky a závěry SINEC Security Guard do vyšetřování a reakcí pomocí center bezpečnostních operací s podporou Microsoft Sentinel.

ruggedcom01


 V první verzi aplikace SINEC Security Guard budou pouze prostředky Siemens OT, v budoucnu se plánuje podpora zařízení třetích stran. SINEC Security Guard rozšíří stávající portfolio softwaru Siemens pro zabezpečení OT sítí, které tvoří SINEC Security Inspector a SINEC Security Monitor.
K dispozici bude na Siemens Xcelerator Marketplace od července 2024.

ruggedcom01

Další podrobnosti o novém softwaru SINEC Security Guard naleznete na adrese: www.siemens.com/sinec-security-guard

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209