• Blaja
  • Různé
  • Siemens a NVIDIA rozšířily spolupráci v oblasti generativní AI

Siemens a NVIDIA rozšířily spolupráci v oblasti generativní AI

  • pondělí, 06 květen 2024 05:31

Společnost Siemens oznámila prohloubení spolupráce s výrobcem grafických procesorů NVIDIA v oblasti dalšího rozvoje průmyslového metaverza.


Imerzivní vizualizace podporovaná novými aplikačními rozhraními NVIDIA Omniverse Cloud API je nyní součástí platformy Siemens Xcelerator, aby posílila stále rozšířenější využívání technologie digitálního dvojčete s podporou umělé inteligence. Společnosti Siemens a NVIDIA představily možnosti, jak generativní AI dokáže převratným způsobem ovlivnit vizualizaci komplexních dat a umožnit fotorealismus. Zároveň na praktickém příkladu výrobce udržitelných plavidel HD Hyundai předvedly, jak lze řešení využít při vývoji nových produktů.

ruggedcom01


V rámci další fáze spolupráce představí Siemens během letošního roku nové řešení pro špičkový cloudový PLM software Teamcenter® X, který je rovněž součástí platformy Siemens Xcelerator. Díky technologiím NVIDIA Omniverse nabídne projektantům možnost vytvářet mimořádně intuitivní, fotorealistické a na fyzikálních principech založené digitální dvojče v reálném čase, které pomůže odstranit plýtvání pracovní silou a chyby v práci.

ruggedcom01


Generativní umělá inteligence významně urychlí stanovení a případnou úpravu detailů ve fotorealistickém zobrazení, např. definici materiálu a světelných podmínek. Úlohy, které dříve trvaly dny, se dají stihnout během několika hodin, a technické údaje budou kontextualizovány průběžně tak, jak se objeví v reálném světě. Kromě projektantů získají výhody i další zúčastněné strany – od prodejních a marketingových týmů až po management a zákazníky. Ti budou mít lepší představu o tom, jak daný produkt skutečně vypadá, což jim umožní činit informovanější a rychlejší rozhodnutí.

ruggedcom01


Ve spolupráci se společností NVIDIA představil Siemens příklad fotorealistické vizualizace vytvořené v reálném čase pro předního výrobce udržitelných lodí HD Hyundai, který se mj. zabývá vývojem plavidel na čpavkový a vodíkový pohon. Jedná se o vysoce komplexní proces vyžadující dohled nad loděmi s více než sedmi miliony komponentů. HD Hyundai může nové řešení využít k interaktivnímu sjednocení a vizualizaci takto obrovského počtu datových souborů.

ruggedcom01

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209