• Blaja
  • Různé
  • Panasonic přináší na trh nový systém laserového svařování plastů, řadu VL-W1

Panasonic přináší na trh nový systém laserového svařování plastů, řadu VL-W1

  • čtvrtek, 10 listopad 2016 07:59

Vláknové lasery Panasonic splňují požadavky kladené na novou generaci laserového svařování a přinášejí tak revoluci do spojování plastických dílů.


Požadavky plastikářského průmyslu jsou vysoké. Zatímco se zvyšuje tlak na rychlost výroby, nové produkty jsou stále komplexnější. Všechny výrobky by proto měly splňovat parametry vysoké kvality, být jasně identifikovatelné a tím umožnit lokalizování v případě následných poruch. Laserové systémy pro označování výrobků Panasonic se již etablovaly na trhu díky své vynikající kvalitě i nadstandardním službám.

vlw1 01


Důležitým prodejním argumentem je vláknová laserové technologie MOFPA, která se osvědčila při identifikaci značených plastových komponent. Znalosti a dlouholeté zkušenosti byly použity i při vývoji nového laserového svařovacího systému VL-W1.

vlw1 02


Laserové svařování plastů nabízí rozhodující výhody ve srovnání s konvenčními technologiemi spojování plastů, jakými jsou například ultrazvukové svařování, lepení, atd. Laserové svařování je čistý a přesný proces, ve kterém mohou být plastové součásti spojeny bez viditelných svarů. Spojování pomocí laserové energie nezanechává žádné zbytky lepidla a také nevytváří žádné částečky, jejichž přítomnost může později vést k problémům u hotové součástky. Tento proces spojování při extrémně nízké spotřebě energie zároveň přináší spojování součástek jen pod mírným tlakem. Tento postup zajistí spojení konstrukčních částí bez pnutí a tím pádem s velmi malými deformacemi. U laserových systémů VL-W1 je laserové svařování vysoce přizpůsobitelné potřebám svařovaných součástek. Jednotlivé kroky procesu mohou být monitorovány a kompletně zdokumentovány, a proto jsou užitečné a použitelné i pro kontrolu kvality.

vlw1 03


Vláknové laserové technologie nabízejí v současné době maximální energetickou účinnost, a protože laser nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, jsou provozní náklady systému laserového svařování plastových dílů jen zlomkem oproti standardnímu zpracování. Nový laserový svařovací systém VL-W1 nabízí mnoho dalších výhod a přináší tak do spojování plastů nové možnosti.

vlw1 04


Laserové svařování VL-W1 - chytré a účinné svařování plastů.

https://www.youtube.com/watch?v=b7iizAm10Yg&feature=youtube  

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Další informace o laserovém svařování Panasonic najdete zde.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka
Administrative centre PLATINIUM
Veveří 3163/111, 616 00 Brno
Tel.: +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101
http://www.panasonic-electric-works.cz

Luděk Barták
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
mobil: +420 733 662 766

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209