• Blaja
  • Různé
  • Pokročilá platforma průmyslového switche otevírá nové možnosti bezpečné konektivity

Pokročilá platforma průmyslového switche otevírá nové možnosti bezpečné konektivity

  • čtvrtek, 14 prosinec 2023 14:12

S rychle rostoucí digitalizací kritické infrastruktury musí sítě provozních technologií zvládnout zpracovat vysoké objemy dat z velkého počtu provozních IoT zařízení a zajistit bezpečné připojení inteligentních elektronických zařízení k IT systémům.


Siemens proto uvádí na trh pokročilou ethernetovou platformu RUGGEDCOM RST2428P pro přepínání ve více vrstvách.

ruggedcom01


Je určena pro bezpečnou a bezchybnou komunikaci v sítích v náročných prostředích a odvětvích, jako je například energetika, železniční doprava, inteligentní dopravní systémy, nebo těžba a zpracování ropy a zemního plynu. Všude tam přináší instalace RUGGEDCOM RST2428P obrovské výhody v podobě zajištění vysoké dostupnosti a časové synchronizace v řádu mikrosekund.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

ruggedcom02


Zařízení řady RUGGEDCOM lze využít v širokém teplotním rozpětí od -40 do +85 °C a jsou vysoce odolná vůči elektromagnetické interferenci (EMI), nárazům a vibracím. Neobsahují ventilátor ani jiné pohyblivé komponenty, což minimalizuje riziko mechanických poruch po celou dobu životnosti.  RUGGEDCOM RST2428P byl navržen tak, aby poskytl větší flexibilitu síťovým operátorům, díky svému modulárnímu designu, a to včetně možnosti výměny jednotlivých modulů fyzického rozhraní přímo za chodu bez nutnosti restartu. Nejvyšší dostupnosti komunikace lze dosáhnout díky redundanci napájecích zdrojů, které lze dokonce vyměnit i během chodu zařízení.

ruggedcom03


Řešení RUGGEDCOM RST2428P nabízí 28 portů, šířku pásma 10Gbit/s a napájecí funkci PoE (Power-over-Ethernet) o výkonu až 500 W. Tato platforma představuje první průmyslový switch RUGGEDCOM kategorie „utility grade“ pro firmy z oblasti energetiky a distribuce elektrické energie. Technologie disponuje podporou ID bezpečného přístroje (iDevID) podle standardu IEEE 802.1AR, který provozovatelům kritické infrastruktury digitálně zaručí pravost přístroje. Jedná se navíc o první variantu modulu s pokročilými funkcemi, jako je PTP (Precision Time Protocol), beznárazové přepnutí s HSR/PRP protokoly pro sítě odolné vůči poruchám, šifrování MACsec (IEEE 802.1AE) a operační systém SINEC – společný operační systém Siemens pro přístroje SCALANCE a RUGGEDCOM.

ruggedcom04

Další informace o novém pokročilém řešení RUGGEDCOM RST2428P pro přepínání ve více vrstvách jsou k dispozici zde a také česky tady.

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209