• Blaja
  • Různé
  • Industrial Edge Management nově jako cloudová služba

Industrial Edge Management nově jako cloudová služba

  • neděle, 19 listopad 2023 18:26

Průmyslové podniky stále více ve výrobě využívají edge computing. Mohou tak získat a zpracovávat data v místě jejich vzniku, tj. přímo na úrovni výrobního provozu.


Siemens letos na podzim představil novinky v oblasti produktů a služeb určené pro Industrial Edge na všech úrovních. Díky nim mohou uživatelé ještě lépe propojit své informační (IT) a provozní (OT) technologie. Industrial Edge je rovněž součástí otevřené a flexibilní obchodní platformy Siemens Xcelerator.

iedge 01


Softwarový portál Industrial Edge Management (IEM) je určen pro správu hardwarových a softwarových IoT řešení v továrně. Umožňuje centrální správu a řízení všech zařízení, aplikací a uživatelů integrovaných v rámci Siemens Industrial Edge.
Siemens tento softwarový systém nově nabízí jako cloudovou službu (Software-as-a-Service, SaaS): IEM Cloud je k dispozici jako kompletní služba, která zahrnuje nejen infrastrukturu, ale i nastavení systému. Požadavky na operační systém a náklady na konfiguraci jsou minimální. Zařízení pracující v Industrial Edge mohou být začleněna přímo do tohoto řešení. Službu IEM Cloud lze využít k řízení automatizačního softwaru a hardwaru nejen od společnosti Siemens, ale i od jiných poskytovatelů.

iedge 02


Kromě softwaru je ekosystém Siemens Industrial Edge nově rozšířen o další hardwarová řešení: průmyslové PC Simatic (s procesorem x86) a IoT zařízení pro Industrial Edge z řady Scalance a Simatic s procesory ARM. Prvním výrobcem, který v ekosystému Siemens nabízí edge zařízení založené na této architektuře procesorů (u-control M4000), je společnost Weidmüller. Zařízení s ARM procesorem jsou určena především pro případy, které nejsou tak náročné na datový tok: například při vzdáleném přístupu a v oblasti konektivity (brány).

iedge 03


Uživatelům je nyní k dispozici nový software Siemens Industrial Edge Own Device, který promění jejich stávající průmyslové počítače s procesorem x86 od jiných výrobců v plně funkční Industrial Edge přístroje a umožní jejich centrální řízení a integraci aktuálně používaného hardwaru do prostředí internetu věcí (IoT).

iedge 04


V rámci low-code vývojářského prostředí Mendix mohou uživatelé vyvíjet aplikace pro úroveň výrobního provozu bez nutnosti znalostí kódování. Specialisté na automatizaci mají k dispozici nový Industrial Edge plugin pro vývoj specifických aplikací v prostředí Mendix Studio Pro a mohou je instalovat bez jakýchkoli problémů na vhodných zařízeních v provozu.

iedge 05

 

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209