• Blaja
  • Různé
  • SF4D bezpečnostní světelné závory Panasonic

SF4D bezpečnostní světelné závory Panasonic

  • středa, 08 březen 2017 11:10

Panasonic uvádí na trh novou řadu bezpečnostních světelných závor SF4D s vylepšenou odolností proti okolnímu prostředí. Pouzdro světelných závor se obvykle vyrábí z přeložených hliníkových dílů o různé tloušťce – nová řada SF4D však používá úplně jiný způsob.


Bezpečnostní světelná závora SF4D vyhovuje použití pro bezpečnostní úroveň typu 4, PLe a SIL3 pro stupně ochrany prstů, paží a nohou. Odezva dosahuje maximálně 10ms při ochranná výšce od 150 mm do 1910 mm. Provozní vzdálenost až do 15 m, krytí IP67 plus zabudovaná funkce muting.

panasonic sf4d 01


Pouzdra se běžně vyrábí z přeložených hliníkových dílů, ale pouzdro SF4D je vyfrézované z jednoho kusu hliníku. To poskytuje světelné závoře nebývalou robustnost. Takovéto pevnosti nového pouzdra mohlo být dosaženo díky snížení objemu/velikosti vnitřních částí o vice než 60% v porovnání s předcházejícími modely. Ušetřený objem byl využit na vyztužení konstrukce pouzdra, díky čemuž je pouzdro pevnější při zachování stejných rozměrů. Proto má SF4D stejné rozměry jako běžné světelné závory 30x28mm. Nové vnitřní uspořádání poskytuje součástce větší pevnost a odolnost. SF4D se tak při kontaktu s jinými předměty snadno neohne nebo nezkroutí.

panasonic sf4d 02


Světelná závora ze série SF4D je dostupná ve třech typech ochrany – prsty, ruka a paže nebo noha. Čas odezvy menší než 10ms a speciální konstrukce bez slepého pásma umožňují snadný výpočet bezpečné vzdálenosti. Spolu s úzkou roztečí paprsku u typu ochrany prstů umožňuje rychlá odezva namontovat světelnou závoru mnohem blíže nebezpečných míst než běžné modely. Všechny typy mohou být poskytovat výstup NPN nebo PNP (podle zapojení).

panasonic sf4d 03


I přesto, že Panasonic nabízí SF4D jako sériové vyráběný model, je možné jej upravit na míru. Speciální konektory, různé délky kabelů, přednastavení parametrů nebo vlastní velikost balení atd.

panasonic sf4d 04


Bezpečnostní světelná závora SF4D je vybavena unikátní technologií pro zarovnání paprsku. Tato funkce pomáhá nastavit paprsek při instalaci a zároveň kontrolovat kvalitu světla během provozu. Množství a kvalita přijatého světla je indikována pomocí  barvy LED diody a jednočíselným displejem. LED indikátory také ukazují, zda jsou na detekční ploše nějaké nečistoty nebo jestli jsou paprsky vychýlené. Tyto indikátory se také používají pro kontrolu při spouštění nebo při preventivních údržbách.

panasonic sf4d 05


Pro jednoduché nastavení je k dispozici výkonný softwarový nástroj - konfigurátor, který mimo jiné umožní sledovat správné nastavení závory a vstupů/výstupů, zobrazení historie poruch a jakýchkoliv nestabilních stavů, dále nastavení funkce muting a nastavení pomocných výstupů.
Pro propojení PC a samotné závory je možné použít komunikační modul SF4D-TM1.

panasonic sf4d 06

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

SF4D bezpečnostní světelné závory, katalogy a manuály tady.
Software Configurator Light Curtain ke stažení zde.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka
Administrative centre PLATINIUM
Veveří 3163/111, 616 00 Brno
Tel.: +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101
http://www.panasonic-electric-works.cz

Luděk Barták
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
mobil: +420 733 662 766

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209