• Blaja
  • Různé
  • Siemens představuje novou platformu na hostování průmyslových aplikací pro kybernetickou bezpečnost

Siemens představuje novou platformu na hostování průmyslových aplikací pro kybernetickou bezpečnost

  • čtvrtek, 02 leden 2020 10:05

Společnost Siemens rozšířila řadu produktů Ruggedcom RX1500 (Multi-ServicePlatform) vhodných pro nasazení v průmyslu, distribuci el. energie i energetice o komunikační zařízení RuggedcomAPE (ApplicationProcessingEngine) v nové, výrazně výkonnější verzi.


Ruggedcom APE1808 je jedním z modulů fyzického rozhraní produktové řady Ruggedcom RX1500. Produkty této rodiny jsou L2-, L3- switche a routery, které jsou nejen vhodné pro nasazení v nejnáročnějších oblastech průmyslu, v distribuci el. energie nebo energetice, ale navíc cenově optimální. Modulární konstrukce zařízení RX1500, která umožňuje sestavení i přímo na místě instalace, dává zákazníkům možnost sestavitsi přesně takové zařízení, které je pro daný úkolnejvhodnější. Základní modul tak lze doplnit nejrůznějšími WAN, sériovými nebo ethernetovými moduly fyzického rozhraní. Zařízení je vhodné pro nejnáročnější aplikace v průmyslu, řízení distribuce elektrické energie nebo řízení automobilové a vlakové dopravy.

ape1808 01


Ruggedcom APE1808 dokáže využít všechny možnosti switchování i routování základního modulu Ruggedcom RX1500 ve všech jeho variantách. Samotný modul Ruggedcom APE1808 disponuje jedním gigabitovým ethernetovým portem z přední strany a druhým, zcela identickým, na sběrnici základního modulu RX1500.Oba porty jsou od sebe odděleny.
RuggedcomAPE je dostupný ve standardním provedení a také ve verzi s dodatečným povrstvením plošných obvodů (conformalcoating). Je tak plně připraven pro nasazení v provozních teplotách od -40 do +75°C. Jako ostatní moduly platformy Ruggedcom RX1500 také naplňuje požadavky norem IEC61850-3 a IEEE 1613 pro nasazení v i v těch nejnáročnějších průmyslových provozních podmínkách. Čtyřjádrová Intel architerktura x86_64 je vhodná pro operační systémy Linux i Windows 10. Ruggedcom APE1808 navíc poskytuje prověřenou hardwarovou platformu pro komerčně dostupný software, což umožňuje nabídnout vhodnou platformu pro partnerské aplikace a naplnění požadavků kybernetické bezpečnosti jak při odhalování útoků, tak i jejich prevenci.

ape1808 02


Nový Ruggedcom APE1808 tak vyniká v širokém rozsahu aplikací jako je firewallování, logování síťových událostí a detekce průniků. To umožňuje analyzovat data přímo na místě i bez nutnosti přidání dodatečného průmyslového PC (IPC), které může být mnohdy problematické. Ruggedcom APE1808 a partnerské řešení pro kybernetickou bezpečnost jsou zejména vhodné pro oblast energetiky, distribuce el. energie, řízení dopravy ale i pro oblasti dopravy a zpracování ropy a plynu. Pochopitelně může být také nasazen všude tam, kde jsou náročné provozní podmínky limitujícím faktorem pro ostatní řešení. Jednoduše lze využít na všech místech, kde je třeba chránit průmyslovou síť proti vzrůstajícímu počtu kybernetických útoků.
Portfolio řešeníRuggedcom  přináší přístup k široké nabídce aplikací pro kybernetickou bezpečnost vyvinutých předními výrobci se zkušenostmi v průmyslu díky nově ohlášené spolupráci s firmami jako je Fortinet, NozomiNetworks, Secure-NOK nebo Claroty. Zákazníci společnosti Siemens tak získají další možnosti, jak zajistit expertní možnosti pro ochranu průmyslových sítí při současném stále se vyvíjejícím tempu růstu počtu hrozeb. Následující řešení budou dostupné formoucertifkovaných partnerských aplikací od společností Fortinet, NozomiNetworks, Secure-NOK nebo Claroty: IntrusionDetectionSystem (IDS) – systém detekce průniku, IntrusionPreventionSystem (IPS) – systém prevence průniku, Deep Packet Inspection (DPI) – detailní analýza zpráv a také NextGeneration Firewall (NGFW).

ape1808 03


Ruggedcom APE1808 se stává zásadním stavebním kamenem pro rostoucí portfolio řešení a služeb v oblasti cybersecurity. V rámci tohoto portfolia Siemens nabízí řadu konzultačních služeb pro sítě, vyhodnocení bezpečnosti sítí, integrace a nasazení a také školení nebo podporu přímo u zákazníků.

ape1808 04

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications.

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209