• Blaja
  • Různé
  • Software Solid Edge pomáhá poskytovat brýle těm nejpotřebnějším

Software Solid Edge pomáhá poskytovat brýle těm nejpotřebnějším

  • pátek, 03 březen 2023 19:11

Německá nezisková organizace EinDollarBrille využívá software Siemens Solid Edge k digitalizaci vývoje svého produktu.


Od nápadu jednotlivce po globální dosah, do dnešního dne získalo brýle OneDollarGlasses již více než 420 tisíc lidí.
Díky softwaru Solid Edge® od Siemens Digital Industries Software může nezisková organizace EinDollarBrille e.V. zajistit dostupné brýle nejpotřebnějším komunitám na celém světě. Organizace založená v roce 2012 poskytuje svému týmu a partnerům v deseti zemích nástroje a školení zaměřené na výrobu brýlí, tzv. OneDollarGlasses. Ty se vyrábí bez použití elektrické energie na unikátním stroji, který se nyní dále inovuje a vyrábí pomocí softwaru z portfolia Siemens Xcelerator.

glasses01


Cílem projektu bylo vytvořit brýle z materiálu o hodnotě menší než jeden dolar, aby si je mohli dovolit i ti nejchudší. Po prvních konceptech, prototypech a nákresech vytvořených manuálně a bez pomoci digitálních nástrojů bylo nezbytné nastavit efektivní výrobní procesy, aby se dosáhlo potřebné kvality brýlí. Takový proces začíná návrhem, hrubým konceptem a následnou digitalizací. Zatímco bylo možné využít jednotlivé náčrty a nákresy ohýbacího stroje, k dispozici nebyly žádné 3D CAD modely, jež by byly vhodné pro další kroky – například data, která lze poskytnout výrobcům CNC zařízení.

glasses02


Pro vyřešení této situace počátkem roku 2022 jeden ze solution partnerů společnosti Siemens – PBU CAD-Systeme - do celého procesu zapojil software Siemens Solid Edge. Díky pomoci CAD konzultantky a dobrovolnice Sabine Adams pokročili ve vývoji ohýbacího stroje (nyní již jeho 13. generace), který dále zdokonalili, a navíc optimalizovali další nástroje a měřidla potřebné pro výrobu brýlí.

glasses03


Sabine Adams ze všeho nejdříve pomocí Solid Edge vytvořila model brýlí a jejich čoček ve 3D. Tento inteligentní 3D model produktu se dále používá k dokumentaci a certifikaci ohýbacího stroje a brýlí a k objednávání čoček. U samotného ohýbacího stroje využila Sabine Adams stávající náčrtky a technické nákresy na papíře s ručně psanými poznámkami. Společně s týmem definovala rozměry, tolerance i potřebné formy tak, aby bylo možné inovativní ohýbací stroj odborně popsat a zdokumentovat.

glasses04


Od vynálezu průkopnického stroje na OneDollarGlasses se organizace EinDollarBrille rozrostla a nyní pro ni pracuje 500 dobrovolníků a zaměstnanců po celém světě. Společnost Siemens podporuje startupové organizace, které se snaží zlepšovat život na zemi, prostřednictvím programu Solid Edge Startup.

glasses05

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209