Budování infrastruktur pro vertiporty

  • pátek, 24 únor 2023 12:04

Společnosti Siemens a Skyway se dohodly na spolupráci zaměřené na budování elektrické a digitální infrastruktury pro provoz vertiportů. Vertiporty jsou centra pro dopravní prostředky typu VTOL (s kolmým startem a přistáním), jako jsou například letecké taxíky nebo drony.


Spolupráce zahrnuje stanovení energetických nároků vertiportů a vývoj systému udržitelných dodávek energie, dobíjení a tzv. „systému systémů“, který bude podporovat provoz létajících strojů. Inovace v oblasti infrastruktury vertiportů budou mít zásadní význam pro budoucí rozšiřitelnost provozu elektrických vozidel typu eVTOL.

vertiport 01


Hlavním cílem spolupráce je vývoj vertiportů. Zahrnuje výzkum, vývoj, plánování a podíl na jejich výstavbě a provozu. Společnost Skyway má rozsáhlé znalosti v oblasti plánování a řízení leteckého provozu, navigace letového provozu a provozování bezpilotních letadel. Siemens je zkušený odborník na infrastrukturu v oblastech elektrifikace, dobíjení vozidel a provozu zařízení.

vertiport 02


Siemens a Skyway budou pracovat na návrhu a konstrukci univerzálního procesu nabíjení eVTOL a to na základě požadavků na dobíjení, napájení a software tak, aby zajistily spolehlivý a efektivní provoz. Kromě toho budou spolupracovat na nových konceptech, jak standardizovat plánování a realizaci vertiportů a snížit spotřebu energie.

vertiport 03


Letecký průmysl se neustále vyvíjí a vstupují do něj inovace jak v oblasti letů, tak letového provozu. Dopravní prostředky typu eVTOL představují novou součást mobility, která má pozitivní vliv na život ve městech: odlehčuje dopravě a nabízí dopravní spojení s oblastmi, které v současné době nejsou dobře letecky obsluhované.

vertiport 04

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209