• Blaja
  • Různé
  • Ukaž co umíš ukáže bystrý pionýr v elektronické hře

Ukaž co umíš ukáže bystrý pionýr v elektronické hře

  • úterý, 10 květen 2016 02:00

Co ještě všechno se najde u kolegy na půdě domu to se necháme překvapit. Po elektrickém bagru přichází na řadu kvíz, elektronická hra, něco na způsob milionáře. Simatic tenkrát ještě neexistoval, přesto se vše nějak řídilo. Na Vás je, abyste uhodli jak.

Berte to jako oddychovku, ovšem hráli jsme to chvíli v hospodě a úspěch převeliký. Dost otázek nikdo nevěděl, jako tu o Kvakinovi. Nejblíže byl tip ohledně postavy z nějakého meziválečného kabaretu, ale v padesátých letech by to ve hře pro děti neprošlo. Podle jména záporná postava. Na videoukázce v závěru najdete správnou odpověď.


Papírová, zachovalá krabice z roku 1955 (pravděpodobně), není nikde datum výroby, ukrývá kvízovou hru, kde najdete velké množství otázek z různých oborů a také odpovědí. Ty Vám, pokud nevíte, ukáže se svým ukazovátkem figurka bystrého pionýra.

pionyr 01

 


Otázky jsou přirozeně na papíru v levé polovině, v pravé pak správné odpovědi. Figurkou ukážete na otázku, následně postavíte pionýra na kouzelné zrcátko a ten ukáže na správnou odpověď.

pionyr 02


Tematické okruhy jsou jasné, zajímavé je čtení vlevo ohledně celé funkce hry. Náhodou bylo to perfektní, děti většinou princip neřešily, pokud ano, stále se bylo co dozvědět. Moje nejmladší, mající k dispozici internet a chytré mobily, byla z tohoto u vytržení, prošli jsme všechny okruhy a téměř všechny otázky. Přirozeně opakovatelnost je velmi malá.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

pionyr 03b


Praktická testovací otázka, kdy byl položen základní kámen Národního divadla? Jestliže nevíte, na videoukázce najdete odpověď.

pionyr 04


Bystrý pionýr se po postavení na zrcátko zatočil a neomylně ukázal na správné datum. Asi jej tady nevyluštíte.

pionyr 05


Uvnitř krabice jistě byl nějaký předpotopní Simatic, který vše řídil. Nebo že by jednoduchý pevný převod na magnet?

pionyr 06


Test značek byl zajímavý, zvlášť ty vymakané obrázky povozu a parní lokomotivy. Pokud se podíváte pozorněji, jistě odhalíte kód celé hry.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

pionyr 07b


 

Ukaž co umíš ukáže bystrý pionýr v elektronické hře 50.let na naší videoukázce, hledejte Simatic.

https://www.youtube.com/watch?v=2ABN492mUlw&feature=youtube  

Závěr: 

Tak to byl výlet do dávné historie, minimálně padesát let zpět. Kdo ví co zbude po nás, umělohmotné artefakty, nefunkční mobilní telefony, tablety a notebooky. To jestli vydrží padesát let, tak nevím.

Pro dotazy nebo doplnění využijte možnost komentářů pod článkem.

Jaroslav Blažek


 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209