WAGO svorka a čokoláda na jednom místě

  • čtvrtek, 01 září 2016 07:24

Před více než 50 lety společnost WAGO vnesla bez nadsázky revoluci do propojování elektrických vodičů. K této události vznikl jedinečný web o WAGO svorkách a také čokoládě.


Použití pružinového spoje namísto tradičního šroubového si v odborné společnosti budovalo dlouhá léta důvěru. Dnes však lze již s jistotou říct, že cesta pružinového propojení je ta správná. Dokazuje to mimo jiné fakt, že většina konkurenčních firem, které v době platnosti původního WAGO patentu pružinové propojení odmítalo, po jeho vypršení okamžitě přešla od "šroubu" k "pružině". Dnes se lze setkat s označením "WAGO svorka" běžně v obchodech u jakékoliv pružinové svorky. WAGO prostě dala svorkám jméno.

wagosvorka 01


V rámci kampaně "Čokoláda je dobrá jenom k jídlu" oslovila společnost WAGO dva dětské domovy (Radenín a Kamenice nad Lipou). Vybrali 15 dětí, které si s hromadou čokolády zařádily jeden den ve fotoateliéru. Vznikla tak spousta veselých fotek, na které se můžete podívat na těchto stránkách nebo v připravovaných kalendářích. Aby to však zbytku dětí nebylo líto, uspořádala WAGO pro kompletně všechny z obou domovů 2denní výlet do safari a ZOO ve Dvoře Králové, kde si to všechny děti užily.
Společnost WAGO tímto také děkuje oběma domovům za spolupráci.

wagosvorka 02


Svorka COMPACT řady 221 se hodí zejména na místech, kde se setkávají různé druhy a průřezy vodičů. Mezi typické aplikace v rámci automatizace budov patří připojování svítidel nebo motorů žaluzií a zapojování komunikačních zařízení nebo řídicích jednotek dveří a vrat. V průmyslu se tato WAGO svorka ideálně hodí třeba k zapojování motorů a čerpadel.

V instalačních krabicích je obecně málo místa. Pokud se zde setkávají pevné vodiče a není prioritou časté rozepínání spoje, je řada 2273 tou správnou volbou. Oproti původní sérii 273 byla upravena vnitřní kontaktní část. Výsledkem je zmenšení vnějších rozměrů o 50 % a snadnější zapojení / odpojení vodiče.

wagosvorka 10

wagosvorka 05


Svorka řady 224 je vhodná zejména pro prostory, kde se setkávají různé druhy a průřezy vodičů. Zároveň přináší zásadní přidanou hodnotu v podobě průchozího kontaktu - tzn. připojení jednoho vodiče z jedné strany a druhého ze strany protilehlé. Mezi typické aplikace v budovách patří připojování svítidel, při kterém se často setkává pevný vodič se slaněným.

Starší verze 222 je v dnešní době již stále více nahrazována novou svorkou řady 221. I řada 222 však stále nachází své uplatnění především v oblasti elektroinstalací v budovách. Je vyhledávaná především pro svou velkou robustnost navzdory velmi kompaktním rozměrům. Oproti řadě 221 nabízí připojení i nejslabších slaněných vodičů (od 0,08 mm2).

wagosvorka 11

wagosvorka 06


Pokud potřebujete pracovat s širokým rozsahem průřezů, je řada 773 tou nejlepší volbou. Hlavně pro vysoké průřezy jsou svorky této řady unikátem na trhu. Můžete s nimi totiž zapojit pevné vodiče až do 6 mm2. V nabídce je dokonce i provedení "Ex" vhodné do prostředí s nebezpečím výbuchu.

Svorky MICRO řady 243 jsou vhodné zejména pro slaboproudé instalace s vodiči o malém průměru (0,4 - 0,8 mm). Typickým využitím těchto svorek jsou vnitřní komunikační systémy v budovách. Používají se pro propojování sdělovacích kabelů všeho druhu. Můžeme je nalézt ve zvonkových rozvodech, zabezpečovacích systémech a dalších.

wagosvorka 12

wagosvorka 07


Svorky ze sérií 260, 261 a 262 patří mezi nejmenší řadové svorky v nabídce sortimentu WAGO. Oproti řadě 264 se liší tím, že mají vstupní otvory pro vodiče umístěné z boční strany těla svorky. Jedná se o extrémně užitečnou řadu svorek, která by neměla chybět v kufru žádného elektroinstalatéra. Není jednodušší způsob, jak sestavit rychle kvalitní svorkovnici na místě montáže, na stavbě, prostě kdekoliv v terénu.

I série 264 patří v portfoliu WAGO mezi velmi kompaktní řadové svorky. Oproti řadám 260, 261 a 262 se liší tím, že mají vstupní otvory pro vodiče umístěné z horní strany těla svorky, tedy ze stejného směru, odkud se odjišťuje pružina šroubovákem. Jedná se o velmi univerzální řadu svorek, a to díky variabilitě možností uchycení (šroubování na podklad, montáž na klasickou i úzkou DIN lištu atd.) a barevným variantám.

wagosvorka 13

wagosvorka 08


Možnost uchycení WAGO svorek na DIN lištu pomocí různých adaptérů je v nabídce produktů WAGO již dlouhou dobu. Nynější novinkou je montážní nosič pro řadu páčkových svorek 221. S ním mohou elektrikáři použít také populární řadu instalačních svorek 221 COMPACT v rozvodné skříni při splnění platných norem VDE. Nosič zajišťuje bezpečné upevnění na lištu DIN, snadné označení a uživatelsky přívětivou obsluhu. Na DIN lištu lze nosič se svorkami přichytit nastojato i naležato a v případě potřeby ho je rovněž možné šrouby připevnit k hladkému povrchu. U všech čtyř variant montáže zůstává strana směřující vpřed volná. Je k dispozici pro přilepení samolepicího popisovacího pásku, s nímž je i při dodatečné úpravě nebo rozšiřování instalace zajištěna přehlednost rozvaděče.

wagosvorka 15

wagosvorka 09

 

Jaroslav Blažek


Více o projektu a WAGO svorkách na www.wagosvorka.cz

 

WAGO-Elektro spol. s r.o.
Rozvodova 1116/36
143 00 Praha 4 – Modřany
www.wago.cz

Tel.: +420 261 090 143
Fax: +420 261 090 144
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209