Instalace TIA Portal V15 STEP 7 and WinCC V15

  • neděle, 28 leden 2018 17:30

Jak na instalaci trial verze TIA Portal V15, tedy časově omezené na 21 dní. Vyzkoušeli jsme za vás instalaci do Windows 7 SP1 64bit.


Na supportu webu Siemens je k dispozici zkušební verze TIA Portal V15. Není to jako obvykle žádný drobek, my jsme se rozhodli vyzkoušet kompletní balík Professional s WinCC až do verze Advanced. První DVD obsahuje samotnou instalaci, druhé doplňkový software a třetí pak image HMI panelů. Takže nám stačí zatím jen první DVD.

tiav15 01


Jak bylo patrné z předchozího obrázku, jedná se o archívy, ze kterých se spuštěním exe souboru vytvoří instalační DVD soubory.

tiav15 02


Stačí zadat cestu kam se vše rozbalí a hlavně zatrhnout volbu "rozbalit soubory bez zahájení instalace", pokud nechcete ihned TIA Portal instalovat.

tiav15 03


Jestliže máte aktualizované Windows, tohle hlášení asi neuvidíte. V opačném případě na vás vybafne ihned po zahájení instalace.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

tiav15 04b


Stačí ale patřičnou aktualizaci systému stáhnout a instalovat, ani není nutné být připojen k internetu, tedy aktualizace nepotřebuje online připojení.

tiav15 05


Takové standardní instalační okno s možností výběru co a kam chceme instalovat.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

tiav15 10b


V typické instalaci se vám tohle všechno nahrne na notebook.

tiav15 11


Pak už stačí jen počkat, přežít dva restarty a bude hotovo. Instalátor na začátku odhaduje dobu instalace cca 39 minut, u nás trvala asi 80 minut.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

tiav15 12b


Poslední restart a jdeme na to. Nemusíte mít obavu, třítýdenní zkušební licence se vygenerují poloautomaticky.

tiav15 13


Po spuštění ověříme instalované verze TIA Portal.

tiav15 20


Verze Professional umožní pracovat s kompletní řadou CPU Siemens SIMATIC, se všemi HMI panely jak Basic tak Comfort a PC systémy. Je toho dost.

tiav15 21


Dále obsahuje i poslední CPU s aktuálními firmwary.

tiav15 22


Tak zkoušejte co je libo, hlavní rozdíly a výhody proti předchozí verzi najdete v pdf souboru "Technical_slides_TIA_Portal_V15_en". Většina těchto dokumentů je k dispozici jen registrovaným uživatelům.

tiav15 23


Na naši instalaci online se podívejte na našem videu.

https://www.youtube.com/watch?v=W10ei6ualP0&feature=youtube


Závěr: 

Sotva se rok s rokem sejde, vychází další a další verze jednotlivých software. Je na uživatelích, zda budou neustále upgradovat, nebo třeba chvíli vydrží se nižšími verzemi TIA Portal.

Z hlavních nových funkcí, které budou také prezentovány na dubnovém semináři TIA na dosah, zmíníme podporu nových CPU 1518(F)-4 PN/DP MFP a CPU 1516T(F), automatickou detekci PROFINET I/O zařízení, což bude jistě zajímavé, breakpointy pro CPU S7-1500 a z oblasti HMI pak nová zařízení SIMATIC HMI PRO. Také nový simulátor PLCSIM Advanced, který může být instalován společně s PLCSIM a tak dále

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

SIMATIC STEP 7 and WinCC V15 TRIAL Download tady.
Nové funkce TIA Portal V15 najdou registrovaní uživatelé zde.
Vše o Siemens seminářích TIA na dosah.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209