Nové LOGO! 8.3 a s ním nový LOGO!Soft Comfort

  • čtvrtek, 14 leden 2021 09:36

Nová verze LOGO! vyžaduje i nový programovací software, abychom mohli využít vše, co nové LOGO! nabízí. Hlavně připojení do cloudu, ale v neposlední řadě i novou verzi webového editoru. Vše si vyzkoušíme a ukážeme v následujících článcích.


Nové LOGO! poznáme podle posledního čísla v označení, jednička značí verzi 8.3. My máme k dispozici LOGO! 12/24RCE.

logosw83 01


LOGO!Soft Comfort V8.3 je k dispozici jako samostatný software nebo jako upgrade, tedy instalace vyžaduje předchozí verzi. Tento upgrade stáhnete zdarma ze stránek Siemens tady, stažení vyžaduje přihlášení. Součástí staženého balíku je také nový LWE a Access Tool.

logosw83 02


Není třeba mít žádné obavy, instalátor nainstaluje trojkovou verzi zvlášť do samostatného adresáře.

logosw83 03


Na ploše přibude nová ikona programu, obě verze fungují bez problémů.

logosw83 04


My jednoduše vezmeme projekt vytvořený ve starší verzi, jen přehodíme typ LOGO! v konfiguraci za nové LOGO! 8.3 a hotovo.

logosw83 05


A nahrajeme zkušební prográmek do modulu. Podotýkám, že jediné co je potřeba udělat, je nastavení nové IP adresy v LOGO!, pomocí menu a kláves na displeji LOGO!. Je to jednoduché.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

logosw83 06b


Chvilku počkáme a je to. Nahrání aplikace do LOGO! je přes Ethernet opravdu velmi rychlé.

logosw83 07b


V online připojení zkontrolujeme firmware v LOGO!, máme verzi 1.83.01. Nyní již pracujeme se software a modulem tak jako v předešlých verzích.
Samozřejmě pokud otevřeme a uložíme projekt LOGO! v této verzi, nelze jej již otevřít nižší verzí software LOGO!Soft Comfort. Je potřeba si na to dát pozor, nástroj nás nijak neupozorní, že pracujeme s projektem starší verze, jako jsme zvyklí z TIA Portal a PLC Simatic.

logosw83 08


Součástí instalace je také LWE, což je LOGO!Web Editor V1.1. Ten se může instalovat zároveň nebo později, jak je každému uživateli libo, nebo taky vůbec. Jedná se o editor webových stránek a je to samostatný software.

logosw83 10


Instalace LWE, tento pojem může méně zkušené uživatele trochu poplést, je velmi rychlá a také bezproblémová.

logosw83 11


LOGO!Web Editor je také spouštěn samostatně přes vlastní ikonu. Takže máme instalovány tři druhy software.

 

logosw83 12


LWE nebo-li LOGO!Web Editor umí vytvořit vlastní webové stránky které běží v modulu LOGO! s vlastními prvky a tagy do LOGO!, takže přes webové rozhraní ovládáme v LOGO!co potřebujeme.

 

logosw83 13


Jako ochutnávka je ukázka vlastních webových stránek v LOGO! a ovládání z mobilního telefonu. Stačí jen prohlížeč. Jak na to tak to si ukážeme v dalším článku.

 

logosw83 14


 Závěr:

Každá další verze LOGO! přidává a polepšuje funkce, takže s jednoduchým modulem se dají vytvořit i zajímavé aplikace jak pro průmysl tak i na doma, záleží jen na představivosti použití.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Ofiko Siemens informace  o LOGO! včetně češtiny do software, to vše najdete tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209