• Blaja
  • Software
  • Nový software Siemens urychluje spouštění a údržbu vzdálených přístrojů

Nový software Siemens urychluje spouštění a údržbu vzdálených přístrojů

  • úterý, 16 únor 2016 02:00

Společnost Siemens rozšířila software Simatic Process Device Manager (PDM) ve verzi 9.0 o nové funkce s cílem urychlit spouštění a údržbu vzdálených přístrojů.

Simatic Process Device Manager je univerzální, na výrobci nezávislý nástroj pro konfiguraci, nastavení parametrů, spouštění, diagnostiku a údržbu chytrých vzdálených přístrojů a komponent pracujících se všemi komunikačními standardy.


Nová verze 9.0 nabízí vysokou flexibilitu a dostupnost prostřednictvím přístupu ke všem vzdáleným přístrojům přes zabezpečenou komunikaci server-klient v jakékoli části závodu. Vůbec poprvé mohou pracovníci údržby nastavovat parametry libovolných vzdálených přístrojů v celém závodě pomocí standardního prohlížeče. Zvyšuje se tak flexibilita jejich rozhodování i pohybu po závodě bez ohledu na to, zda je třeba parametry nastavit na stacionární nebo mobilní pracovní stanici. Výrazně se zkracuje doba čekání na servisní techniky i čas strávený přesunem z jednoho místa na jiné.

Process Device Manager (PDM)

Portál Simatic PDM a nový pohled na přístroje procesní instrumentace je uživatelsky přívětivý a nabízí strukturované informace o místech připojení. Uživatelé tak mohou nastavovat parametry a monitorovat přístrojovou techniku v celém závodě. Během údržby dochází k rychlé lokalizaci míst měření. Servisní technici mohou rychle a jednoduše upravovat celkový přehled o přístrojích a uvolňovat jednotlivá místa měření.

Klikněte na obrázek pro zvětšení. 

Process Device Manager (PDM)

Verze Simatic PDM 9.0 umožňuje export nastavených parametrů z inženýrské stanice na jednotlivé servery se softwarem Simatic PDM. Pracovníci údržby tak mohou zpracovávat data na vzdálených přístrojích pracujících v konkrétní části závodu bez nutnosti přístupu k inženýrské stanici či velínu, což je výhodné pro sdílené uchovávání dat. Nastavení parametrů a funkční testy rozsahu nyní mohou být prováděny přímo na místních stanicích Simatic PDM.

Process Device Manager (PDM)

Stanici Simatic PDM lze používat buď na místní, nebo centrální úrovni. Obě možnosti použití je možné zkombinovat do jednoho systému, např. do autonomní nezávislé aplikace v terénu pro testování při převzetí systému (FAT) s celkovou centralizovanou správou.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Software Simatic Process Device ManagerPDM verze 9.0    

Videoukázka PDM: zde       

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209