• Blaja
  • Archiv
  • Kompaktní bezpečnostní světelné závory SF4B-C

Kompaktní bezpečnostní světelné závory SF4B-C

  • čtvrtek, 06 březen 2014 03:00

Logo pohon Kompaktní bezpečnostní světelné závory SF4B-C.

Nová řada kompaktní bezpečnostní světelné záclony s profilem pouhých 20 x 27,4 mm je dodávána v ultralehkém provedení kombinace plastu v kovovém rámu, přesto může být použita v bezpečnostních obvodech třídy 4.

SF4B-C

Kombinace plastu v kovovém rámu je navržena optimálně pro minimalizaci hmotnosti a zachováním vysoké tuhosti rámu. Nová řada SF4B-C spojuje výhody produktových řad SF4B a SF4C a optimálně kombinuje polykarbonát a hliník.  


SF4B-C je k dispozici jako typ ochrany rukou s roztečí paprsků 20 mm, což umožňuje bezpečnou detekci objektů s průměrem od 25mm. Typ ochrany paží s roztečí paprsků 40 mm dokáže detekovat objekty 45 mm a větší. Oba typy mají provozní dosah až 7 metrů, s ochrannou výškou v rozmezí 0,3 - 1,6 metrů. K dispozici jsou typy připojení jak s konektorem, tak s kabelem. Řada SF4B-C odpovídá bezpečnostní úrovni typu 4 (Ple SIL3).

SF4B-C


Každá závora je vybavena indikací provozních stavů, takže v případě nějaké poruchy, nebo nevhodné funkce, je ihned vidět co se děje. Takže obsluha nebo údržba velmi rychle zjistí třeba příčinu blokování chodu stroje. K tomu přispívá také světelný paprsek pro jednoduché nastavení závory a velké multifunkční kontrolky.

SF4B-C

 

Mechanicky jsou závory přizpůsobeny montáži na standardní hliníkové rámy s boční montáží pro eliminaci mrtvé zóny.

SF4B-C


Díky kombinovanému provedení kov / polykarbonát, mají závory velmi kompaktní rozměry (20 x 27,4 mm) a krytí IP65.

Vzhledem k tomu, že stabilita je závislá na materiálu provedení, nabízí Panasonic tři různé řady: bezpečnostní světelné závory vyrobené z hliníku, z polykarbonátu a třetí skupinu tvoří právě kombinované provedení SF4B-C. 

SF4B-C


Řada SF4B-C disponuje pokročilými funkcemi jako je ELCA, Blanking (pevná i plovoucí) a Muting pro použití v širokých variantách provozu. Všechny bezpečnostní světelné závory Panasonic byly vyvinuty v souladu s platnými normami a jsou certifikovány TÜV. Pro snadné a rychlé zprovoznění jsou bezpečnostní závory opatřeny indikátorem správné pozice.

SF4B-C


Pro vyhodnocení signálu je možné použít řídící jednotky, zvláště v tenkém provedení typ SF-C13, což je ta prostřední a je také kompatibilní pro řízení až do kategorie 4.

SF4B-C


Závěr: 

Panasonic se vzhledem ke stálé podpoře bezpečnostních technologií zaměřuje nejen na kvalitu, ale i na nové a inovativních technologie, které dosud na zavedených trzích chyběly. Panasonic vám dává možnost vyzkoušet si tyto nové bezpečnostní polykarbonátové světelné závory v praxi, vše v bezpečnostní třídě 4.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno
Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101  

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

Panasonic Electric Works Česká republika, informace a podpora: http://www.panasonic-electric-works.cz/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/support.htm

Bezpečnostní závora SF4B-C: http://www.panasonic-electric-works.cz/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/3816.htm         

Download site Panasonic Electric Works: http://www.panasonic-electric-works.com/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/downloadcenter.htm

Blaja automation portal

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209