Velké LED indikátory IDEC

  • pátek, 13 květen 2011 04:00

Logo pohon Velké LED indikátory IDEC.

Velké různobarevné indikátory řady LH1D viditelné i z větší vzdálenosti. Podíváme se jak vůbec vypadají, ale hlavně jak svítí, neboť u větších indikací téměř vždy platí, že je dobré je opravdu vidět.   

Pod značkou IDEC můžete mít větší indikátory osazené LED technologií a jako novinku i velikost Jumbo. Výrobce udává krytí dokonce IP67, takže na závěr se podívejte na video, jak se indikátor vypořádá s provozem ve vodě. 


Z balíčku na nás vypadly dvě varianty, ta větší s označením Jumbo a menší klasická. Podle prospektů se zdá hlavně ten menší indikátor veliký, ale ve skutečnosti to není taková hrůza. Je tak akorát. Zato Jumbo je pořádný kus do ruky. Oba indikátory jsou napájeny 24VAC/DC a protože jsou vybaveny LED technologií, řeknou si jen o 0,6W. Tím spíš bude zajímavé vidět, jak opravdu svítí. Barevně se můžete kochat bílou, žlutou, červenou, zelenou, modrou a oranžovou, záleží na objednání. V nabídce jsou i kombinace dvou a u typu Jumbo dokonce i tří barev v jednom.

LH1D indikátory IDEC 


 

Menší červená vypouklá varianta indikátoru se dodává ještě v plochém provedení, které jsme ale fyzicky neměli. Obdélníkový barevný kryt lze sejmout a pod něj instalovat libovolné popisky.

LH1D indikátory IDEC 


Ze zadní strany jsou indikátory rovné, určené k jednoduché montáži přímo na zařízení nebo hliníkové profily. Provedení s kabelem o délkách 1, 3 a 5 metrů zajistí dosah ke zdroji signálu. V případě potřeby jiné varianty zapojení je v nabídce možnost připojení i přes M12 konektor. Provozní teplota v rozsahu -20 až 55°C, životnost LED udává výrobce cca 50 000 hodin, což ale asi nikdo neověří, i při nepřetržitém svitu by to bylo téměř šest let. A samozřejmě již zmíněné krytí IP67, které z hlediska ochrany před vniknutím vody znamená provoz i při dočasném ponoření do vody. Uvidíme v závěru na videu.

LH1D indikátory IDEC 

 

Červený indikátor svítí opravdu bezvadně po celé ploše a samozřejmě červeně. Viditelný z veliké dálky. Žlutá světelná část je jen chyba zobrazení fotoaparátu.

LH1D indikátory IDEC 

 

Zde už můžeme vidět porovnání s Jumbo variantou a hlavně opravdu červenou indikaci bez chybných efektů. Jumbo variantu jsme měli v provedení s možností zobrazení třech barev, bílá, zelená a žlutá, typ LH1D-D3HQ4C10RGPW. 

LH1D indikátory IDEC 


Zelená je opravdu také viditelná pěkně i z dálky.

LH1D indikátory IDEC 


Tohle je už ale přepnuté Jumbo v zobrazení na bílou barvu ...

 LH1D indikátory IDEC


... a tady žlutou. Jestli je to opravdu žlutá a bílá nechám na Vaší představivosti. 

LH1D indikátory IDEC 


Nejlépe ovšem svítí klasická zelená, tedy jednobarevné provedení, takže osobně bych volil u Jumba vždy jen jednobarevnou variantu. Klasické menší provedení je naopak bezvadné.

LH1D indikátory IDEC 


Video ukázka svítivosti a provozu s ponořením do vody.

 

Indikace IDEC LH1D.


Závěr: 

Než instalovat na stroj krabičku a do ní klasickou kontrolku, je tohle varianta rychlá a velmi efektní. Záleží v podstatě jen na ceně, zda jste schopni ji akceptovat. Viditelnost těchto LED indikátorů je ale s klasickou kontrolkou nesrovnatelná.

Jaroslav Blažek


 

Doplňující odkazy k článku:

IDEC výrobce indikátorů: http://www.idec.com/gben/index.html

Prodejce v ČR společnost REM technik Brno: http://www.rem-technik.cz/bezpecnostni-systemy/signalizace/led-indikatory-rady-lh-121.html

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209