• Blaja
  • MaR
  • AWPD svorka pro rozdělení průřezů vodičů

AWPD svorka pro rozdělení průřezů vodičů

  • pondělí, 23 leden 2023 07:27

Nové modulární Weidmueller svorky AWPD pro distribuci napájení v rozvaděči kombinují výhody šroubové a PUSH IN upínací technologie v jednom produktu.


Pokud vyrábíte rozvaděče, téměř vždy se řeší nějaká distribuce či rozvod stejných potenciálů. Například zde, kde je rozbočeno napětí 24 VDC jak 0 V tak 24 V a ještě rozděleno pro vstupy (10xx) a výstupy (30xx).
Svorky ze šuplíku nebo krabice to většinou vyřeší, ale neřeší různé průřezy.

awpd 01


Na změnu průřezu vodičů v rozvaděči existují u Weidmueller svorky řady AWPD. Tyto svorky AWPD jsou kompatibilní s průchozími svorkami řady Klippon® Connect A-Series
v průřezech 1,5 - 6 mm². Tím je zajištěna maximální flexibilita v rámci aplikace, tedy poskládáte je vedle sebe na DIN lištu.

awpd 02


Jak taková svorka funguje, je jasné z obrázku. Silný průřez přívod z leva (respektive shora) a odvody podle menších průřezů.
Napěťově vydrží až 1000 V a při použití pro rozvod 3 x 400 VAC není potřeba řešit žádné krytí.

awpd 03


Svorky AWPD existují zatím v těchto variantách plus modrá barva a příslušenství jako koncovky a propojky. Vše najdete v katalogu tady.

awpd 04


Závěr:
Tato svorka kombinuje výhody šroubového připojení na straně velkého průřezu a PUSH IN pro slabší vodiče. V rozvaděči se dá tímto ušetřit dost místa, a pokud to použijete například pro rozvod 24 VDC, tak v případě úpravy v rozvaděči, lehce "odpíchnete" z volného PUSH IN místa třeba napájení.

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Pdf katalogy Weidmueller najdete zde.
Weidmueller Česká Republika.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209