• Blaja
  • MaR
  • SAFESERIES nová řada relé s nuceně vedenými kontakty

SAFESERIES nová řada relé s nuceně vedenými kontakty

  • neděle, 19 únor 2023 18:07

Nová řada relé SAFESERIES jsou relé s nuceně vedenými kontakty v souladu s EN 61810-3 typ A. Takže je možné ji použít pro rozšíření počtu výstupů bezpečnostních jednotek v bezpečnostních aplikacích. Relé jsou určeny do aplikací dle EN/ISO 13849-1 (až PL e) nebo dle IEC/EN 62061 (až SIL3).


V bezpečnostních obvodech jsou často používána více kontaktní relé. Tyto více kontaktní SAFESERIES relé, katalog tady, zajistí bezpečnou zpětnou vazbu na úroveň řízení. Řada nabízí kity (sestavy) obsahující relé s integrovanou LED signalizací napětí na cívce a šroubovou patici.
Jedná se o konfigurace kontaktů 2NO + 2NC, 3NO + 1NC, 4NO + 2NC, 3NO + 3NC, 5NO + 1NC.

safeseries 01


Reléové moduly s nuceně vedenými kontakty se používají v rámci bezpečnostních aplikací za účelem poskytování spolehlivé zpětné vazby o stavu sepnutí provozního kontaktu do řídicího systému. Umožňují bezpečnou diagnostiku pomocí kladně vedeného NC kontaktu a zajišťují spolehlivou výměnu signálu mezi dvěma systémy s funkcí zpětné vazby.

safeseries 02


Už sestavené kity (sestavy) relé + patice usnadňují instalaci v rozvaděčích. Patice umožňuje rychlou instalaci na DIN lištu nebo přímo na panel. Relé má integrovanou LED diodu pro zřetelnou indikaci stavu.

safeseries 03


V základních relé s nuceně vedenými kontakty jsou kontakty NO a NC navzájem mechanicky spojeny. To znamená, že kontakty NO a NC nelze nikdy uzavřít najednou, aby bylo dosaženo diagnostického pokrytí 99 %.
Všechny typy se dodávají jak v kompletních sestavách tak i samostatně, více v katalogu zde.

safeseries 04


Závěr:
Při výběru reléových modulů můžete zvolit nevhodný typ relé vzhledem ke spínané zátěži nebo signálu. Kromě příručky je k dispozici tady online konfigurátor, se kterým se nespletete, hlavně pokud relé používáte v DC obvodech a spínání indukčních zátěží (elektromagnetické ventily, motorky řazení převodovek), což bývá často problém. Konfigurátor je bezvadně udělán a určitě si jej aspoň vyzkoušejte a uložte do oblíbených. :)

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Příručka Weidmueller pro relé Kippon tady.
Pdf katalogy Weidmueller najdete zde.
Weidmueller Česká Republika.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209