• Blaja
  • MaR
  • Úsporné svodiče s integrovaným předjištěním

Úsporné svodiče s integrovaným předjištěním

  • pondělí, 13 březen 2023 10:10

Prověřené svodiče bleskových proudů a přepětí Weidmüller VPU TYP I+II a TYP II+III 25kA jsou nově dostupné i ve variantě s integrovaným předjištěním. To znamená, že odpadá nutnost instalace dalších pojistek před svodič.


Nové typy přepěťových ochran představují cenově efektivní řešení a navíc přináší i úsporu prostoru v rozvaděči. Pomocí propojovacích hřebenů je možné sestavit svodič pro všechny běžné typy sítí TN-S, TN-C, IT a TT. Více v katalogu zde.

surge 01


Díky šířce modulu pouze 36 mm uspoříte cenný prostor v aplikacích, jako jsou nabíjecí wallboxy, nebo modulové distribuční rozvaděče. Modul integruje svodič i předřazenou pojistku.
Vedle optické signalizace stavu je dostupná i verze, která má pomocný bezpotenciálový přepínací kontakt pro dálkovou signalizaci. Opět detaily v katalogu tady.

surge 02


Další nové přepěťové ochrany VARITECTOR PU AC II+III S vyřeší ochranu zařízení proti účinkům blesků a přepětí. S šířkou pouze 9 mm na pól nabízí nejkompaktnější řešení na trhu, což je výhoda pro aplikace s nedostatkem prostoru jako jsou třeba distribuční rozvaděče nebo nabíjecí stanice. Přepěťové ochrany splňují požadavky jako typ II+III. Takže je možné je použít i jako typ III pro ochranu koncových zařízení. S maximálním výbojovým proudem 20kA představují ideální ochranu proti přepětí pro různé aplikace.

surge 03


VARITECTOR PU AC II+III S jsou dostupné pro napěťové hladiny 275 V a 440 V. Vedle optické signalizace stavu je také dostupná i verze, která má pomocný bezpotenciálový přepínací kontakt pro dálkovou signalizaci. Další varianty v katalogu.

surge 04


Všechny výrobky přepěťových ochran Weidmüller najdete v katalogu zde.
K dispozici je také speciální ochranné vybavení typu I a typu II pro fotovoltaické aplikace.

surge 05


Závěr:
Výrobky přepěťové ochrany Weidmüller VPU I (typ I), VPU II (typ II) a VPU III (typ III) účinně snižují interferenční vazby, které se mohou objevovat vlivem přechodových přepětí, a to i výrazně pod limity předepsanými koordinací izolace podle normy EN 60664-3 / DIN VDE 0110-3.
Přepěťové ochrany jsou testovány podle normy výrobků IEC 61643-11 / DIN EN 61643-11 a lze je instalovat do systémů v souladu s normami IEC 61643-12 / VDE 0675-6-12 a IEC 62305-4 / VDE 0185-4.

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Výrobky Weidmueller pro AC napětí tady.
Pdf katalogy Weidmueller najdete zde.
Weidmueller Česká Republika.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209