• Blaja
  • MaR
  • Nejmenší relé MOSFET s kapacitně oddělenými kontakty

Nejmenší relé MOSFET s kapacitně oddělenými kontakty

  • pátek, 08 duben 2022 07:59

Panasonic Industry rozšiřuje úspěšnou řadu CC svých relé PhotoMOS® o miniaturní typ TSON s rozpínacími kontakty.


Poté, co byly na trhu velmi dobře přijaty první modely polovodičových relé řady CC se spínacími kontakty, Panasonic Industry nyní představuje odpovídající rozpínací typ v ultraminiaturní provedení TSON.

tson 01


U tohoto relé není oddělení vstupu a výstupu optické, ale kapacitní. To umožňuje nejen výrazně menší konstrukci, ale přináší značné výhody v oblasti teplotního rozsahu, výkonu a spínacích časů. Nová relé TSON tak mohou být použita v pracovních podmínkách s okolní teplotou až +105 °C. Proud potřebný pro ovládání je typicky jen 0,04 mA a vstup může být provozován přímo s napětím typicky 3,3 Vin. Pro tento napěťově řízený typ tedy již není nutný sériový rezistor – jak je obvykle vyžadováno u běžných typů PhotoMOS®.

tson 02

Klíčové vlastnosti relé: Mimořádně malé provedení TSON. Dostupné spínací i rozpínací typy (1FormA a 1FormB). Spínací kapacita (1FormB): 60V, 0,15A. Nízký odpor při zapnutí. Nízká výstupní kapacita. Vstup citlivý na napětí. Vysoký teplotní rozsah až +105°C. Lineární výstupní charakteristiky. Vysoká spolehlivost a neomezené spínací cykly. Přepínání AC/DC.


S tímto spínacím typem (1FormB) řady CC doplňuje Panasonic Industry prozatím svou řadu ultrakompaktních variant TSON – a opět činí krok vpřed do post-elektromechanické éry moderní reléové technologie.

tson 03


S pouhou osminou velikosti SOP4 a 1/10 jeho současné spotřeby přispívá nejnovější člen rodiny PhotoMOS® výrazně k úspoře místa a energie v aplikacích telekomunikace, měření, lékařského vybavení a mnoha dalších.

tson 04


Luděk Barták, tým Panasonic, Panasonic Electric Works

 

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka
Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno
Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101  

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
www.panasonic-electric-works.cz

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209