Analýza dat výroby prostřednictvím PLC

  • pátek, 26 květen 2017 08:10

S řadou FP7 začíná společnost Panasonic novou éru řízení procesů pomocí programovatelných automatů. FP7 má vše, co je potřeba ke sběru, ukládání, přenosu a analýze dat a následnému provedení potřebných zásahů. Samozřejmostí je vizualizace procesních dat a kompletní přehled situace pro uživatele po celou dobu procesu.


Pro celou datovou správu postačí uživateli jen běžný internetový prohlížeč, neboť webový server běží přímo v PLC FP7. Proto, abyste byli schopní využít svůj prohlížeč na maximum, nabízí Panasonic vývojové prostředí Control Web Creator.

webserverfp7 01


Tento nástroj je snadno použitelný WYSIWYG editor pro grafický vývoj aplikací a poskytuje jednoduchý způsob jak vytvořit webové stránky pro zobrazení procesních dat načtených z PLC. Není potřeba znalost programování v HTML, PHP, Javascriptu nebo Javě. Při práci a návrhu můžou uživatelé využít rozsáhlé grafické knihovny, samozřejmostí je pak podpora HTML5.

webserverfp7 02


Vývojové prostředí Control Web Creator kromě jiného umožňuje až 16 souběžných relací, vizualizace dat z různých PLC, 16 úrovní přístupových hesel pro webové stránky a objekty, možnost ukládat PDF soubory (např. online příručky), integraci kamerových objektů a také možnost integrace objektů Media Player, například videa (formáty MP4, WEBM, OGV/OGG). Z bezpečnostního hlediska je komunikace zabezpečena používáním SSL protokolu.

webserverfp7 03


Kromě vlastních HTML webových stránek (vyvinutých prostředím Control Web Creator) je procesorová jednotka FP7 dodávána už s předdefinovaným webovým obsahem, takže můžete zobrazovat data nebo chybové zprávy okamžitě bez jakékoliv přípravy. Pomocí systémových webových stránek je také možné bleskově zkontrolovat stav FP7.

webserverfp7 04


Vlasní webový server v PLC FP7 dokáže prezentaci dat z PLC pomocí HTML nebo XML stránek, umožňuje přístup přes běžný internetový prohlížeč nebo smartphone a možnost měnit data v PLC pomocí HTML polí nebo Java apletů. Přes e-mail dokáže PLC odesílat e-mailové zprávy. Aktuální nebo uložená data můžou být odeslána na vzdálený FTP server, nebo je možné ukládat data na paměťovou kartu SD eventuálně odesílat přes FTP.

webserverfp7 05


Není nad to si aspoň kousek na webovém serveru vyzkoušet. Proto na odkazu tady najdete běžící virtuální FP7 webserver se čtyřmi demo aplikacemi, kde si můžete vyzkoušet například regulaci množství vody a další.

webserverfp7 06


Vlajková loď Panasonic, PLC FP7 svými vlastnostmi znovu nastavuje nové standardy v oblasti programovatelných logických automatů, zejména pokud jde o komunikaci, vizualizaci a konektivitu.

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

PLC FP7: Sedm kroků pro větší efektivitu zde.
Webserver FP7 simulace.
Control Web Creator Ver.3.1.1 tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209