Dálkový přístup na LOGO! s eWON Flexy

  • pondělí, 06 listopad 2017 07:45

Tentokrát nebude to hlavní, jak takový přístup na LOGO! od začátku realizovat a nastavit, ale ukázat si, jak je jednoduché, když už máme modem eWON Flexy funkční, přidat a navázat komunikaci s dalším zařízením.


Do naší sestavy flexibilního eWONu stačí jednoduše připíchnou další zařízení, LOGO! verze osm. eWON Flexy má na straně LAN čtyřportový switch, tak je vše velmi jednoduché.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

ewonflexy logo8 02b


Velmi jednoduše jen v PLC programu LOGO! změníme přednastavenou hodnotu čítače 45 na jinou a celý program nahrajeme do našeho vzdáleného LOGO! Jednoduché zadání, tak se podívejme jak na to.

ewonflexy logo8 03


Protože všechno ohledně eWON Flexy máme funkční, včetně našeho účtu ve službě Talk2M, spustíme si eCatcher a do nastavení si přidáme naše LOGO! s adresou 102. Tento krok je nezbytný.

ewonflexy logo8 10


Jistě že LOGO! musí být fyzicky připojeno ve vzdálené síti.

ewonflexy logo8 01


Následně se stačí připojit do služby Talk2M, a vidíme, co nám na síti visí.

ewonflexy logo8 11


LOGOSoft Control nabízí kromě standardního připojení do sítě také zabezpečenou VPN cestu k Talk2M přes adaptér V9, což je to, co my potřebujeme.

ewonflexy logo8 12


Pro klid duše zkontrolujeme aktivní spojení z notebooku až na vzdálené LOGO!. Není to tak rychlé jako při přímém spojení, ale dobře použitelné.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

ewonflexy logo8 13b


Změníme si nastavení čítače, tedy přednastavenou hodnotu, při které začne počítání znovu od nuly.

ewonflexy logo8 15


Tak a už se to tam tlačí, upravený program do našeho LOGO!, které je někde mimo. Není důležitá fyzická vzdálenost, ale cesta která k LOGO! vede. Ta je přes zabezpečené spojení a Talk2M servis.

ewonflexy logo8 14


A je to tam. Chvilku to trvalo, ale vždy lepší než někam jezdit.

ewonflexy logo8 04


Zajímavé ovšem bude připojení k webovému serveru LOGO! Cesta taky vede přes VPN Takl2M, ale to vše je přednastaveno přihlášením přes eCatcher, proto stačí zadat fyzickou adresu vzdáleného LOGO! a přihlásit se k webovému serveru.

ewonflexy logo8 20


Tohle je to co nás zajímá, dálkové monitorování a editace proměnných v LOGO! Podívejte se na video a uvidíte, že změny hodnoty proměnných jsou rychlé téměř jako při přímém připojení, tedy perfektní.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

ewonflexy logo8 21b


A co všechno můžeme přes webový server v LOGO! sledovat?

ewonflexy logo8 22


Videoukázka vzdáleného připojení LOGO!.

https://www.youtube.com/watch?v=nxYevnxfY2s&feature=youtube


Závěr: 

Opravdu jakmile máme účet u Talk2M a instalován software eCatcher, je jakékoliv přidání nebo odebrání vzdáleného účastníka velmi jednoduché. Protože se jedná o VPN spojení až do fyzického modulu, klidně využijeme i webový server, nebo dokonce jiný software pro komunikaci s LOGO!. Nabízí se také možnost instalace modulu do Excelu a poté přímo číst hodnoty do tabulky. Už jsem to viděl v praxi a funguje to perfektně.

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Prodejce eWON Flexy společnost Foxon Liberec, kontakt zde.
eWON Flexy, podrobnosti zde.
Základní detailní popis eWON Flexy je tady.

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209