Panasonic uvádí ekonomickou variantu výkonného PLC FP7

  • sobota, 05 prosinec 2015 03:00

Vyšší výkon tohoto PLC spolu s menšími rozměry, rozsáhlé komunikační funkce a integrované řízení pohonů, to vše dělá z tohoto ekonomického PLC ideálního „všeuměla“.

 

Jeho malé rozměry umožňují vestavbu i do stávajících výrobních linek například pick-and-place strojů, kde prostor pro umístění je vždy minimální. Tento programovatelný automat dokáže zpracovat jeden programový krok pouze za 14 ns, disponuje vysokou programovou kapacitou 64 k kroků, velkou datovou pamětí a výborným poměrem cena/výkon.

FP7 economy


Rozšiřující paměť, komunikační kazety nebo zdroj reálného času jsou jen krátkou ukázkou možností PLC FP7. Systém lze rozšiřovat do stran, ale i tzv. add-on kazetami, které zvyšují funkcionalitu bez nároků na místo na DIN liště.  Malé zařízení s kompaktními rozměry přináší vysokou flexibilitu celého systému.

FP7 economy


Toto modulární PLC může být rozšířeno až 16ti jednotkami různých funkcí. To umožňuje velmi flexibilní nastavení celého systému právě vhodným výběrem ze široké škály modulů ze série FP7 jako analogové vstupy, analogové výstupy, vstupy pro termistor, atd. Také uvedenými komunikačními kazetami Ethernet, RS232C, RS422 nebo RS485.

FP7 economy


Dalším výrazným benefitem systému je možnost sdílet programovou a datovou paměť a společně navýšit její kapacitu v případě potřeby.

FP7 economy


Závěr:

Standardní řídící jednotka s ethernetovým rozhraním nabízí navíc vzdálený přístup pro programování, monitorování, posílání dat na FTP server a mnoho dalšího. Spolu s Mini-USB a RS232 je možno připojit další různé zařízení. Mezi podporované služby patří FTP klient/server (file exchange), HTTP klient (data exchange/services with a HTTP server/cloud), a zasílání e-mailů s přílohami.  

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

FP7 economy - katalogy, manuály... :  http://www3.panasonic.biz/ac/e/search_num/index.jsp?c=detail&part_no=AFP7CPS21          

Panasonic Electric Works Česká republika :https://www.panasonic-electric-works.com/cz/        

 

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209