Nová linka na plošné spoje

  • neděle, 09 červenec 2023 17:55

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern Siemens vyrábí v německém Amberku. Provoz zahájila první linka z šesti, začátek plného provozu je plánován na 1. čtvrtletí 2024.


Rozjet první linku na výrobu tištěných spojů se trutnovským podařilo v rekordním čase. Projekt výroby plošných spojů pro řídicí jednotky ET200SP začal téměř přesně před 6 měsíci a dnes již linka produkuje první výrobky.
Zásadní je fakt, že nová výroba zaměstná především stávající zaměstnankyně a zaměstnance, kteří si díky práci na nové výrobě zvýší kvalifikaci.

trutnov 01


S rozjezdem nové výroby vznikla i desítka odborných pracovních pozic, které se již podařilo obsadit. Poslední pozicí, na kterou tým nové výroby hledá posilu, je místo technoložky/technologa.

trutnov 02


V roce 2023 oslaví trutnovský závod 30 let pod vlajkou koncernu Siemens, v němž zaujímá pozici klíčového výrobce elektromechanické a elektronické spínací techniky. Závod zaměstnává více než osm stovek zaměstnanců, přes 65 % představují ženy, které zaujímají sedm pozic v devětatřicetičlenném vedení.

trutnov 03


Trutnovský závod Siemens také intenzivně spolupracuje se středními průmyslovými školami z regionu – studentům nabízí exkurze, letní brigády a do budoucna spolupráci rozšíří i na praktické ukázky přímo ve výrobě. Kooperace probíhá také s Technickou univerzitou v Liberci, jejíž studentky a studenti mohou ve spolupráci s vývojovým oddělením vypracovávat absolventské práce. Odborníci z vývojového centra se formou přednášek podílí i na výuce odborných předmětů.

trutnov 04


Závod Siemens Electronics Works Amberg (EWA) byl založen v roce 1989 a vyrábí produkty, mezi které patří programovatelné logické automaty (PLC) Simatic. Ročně továrna vyrobí přibližně 17 milionů výrobků Simatic, což znamená, že každou sekundu je expedován jeden výrobek. Vyrábí se zde více než 1 000 variant výrobků.
Výrobní procesy v samotném Amberku jsou rovněž řízeny přibližně 2 800 jednotkami Simatic. Výroba funguje z velké části automatizovaně, přičemž 75 % hodnotového řetězce je zpracováváno samostatně pomocí strojů a robotů. Během 24 hodin jsou výrobky připraveny k expedici pro přibližně 60 000 zákazníků po celém světě.

trutnov 05

 

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209