WMC je Weidmueller konfigurátor produktů

  • úterý, 03 květen 2022 07:40

S pomocí WMC konfigurátoru si vyzkoušíme vytvořit vlastní konfiguraci z  produktů společnosti Weidmueller. Ukážeme si v kostce, jak to funguje.


Konfigurátor je software, ke stažení zdarma z webu Weidmueller. První plus je, že nástroj je kompletně v češtině, takže si s ním poradí téměř všichni uživatelé.
Ovšem platí jedno obecné pravidlo, chceme-li něco konfigurovat, musíme aspoň trochu vědět co. Prvků je tolik, že znalost typové řady nebo označení výrobku je nezbytná.

wmc 01


Konfigurátor má v databázi cca 12 000 produktů Weidmueller, nabízí přímou kompatibilita s e-CAD systémy - Eplan, Zucken. Dále exporty do e-cad systémů, PDF, excel. Automaticky zkontroluje produkty a jejich příslušenství, a pokud se zaseknete, technická podpora je zdarma.
Odkaz na stažení je zde.

wmc 02


Instalátor si zároveň stáhne i velké množství dat což vůbec nevadí, ale právě naopak, jak uvidíme dále. Konfigurátor totiž funguje i bez připojení k internetu, a až na otvírání datových listu jednotlivých komponentů, není internetové připojení nutné.

wmc 03


Konfigurátor v hlavním menu nabízí tyhle základní komponenty, zdaleka nejvíce se jich skrývá pod DIN lištou, neboť na tu se umístí téměř všechno.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

wmc 04b


Přehledně s náhledy máme již uložené, rozpracované nebo hotové vlastní konfigurace.

wmc 05


Montážní krabice se dají detailně konfiguravat včetně doručení.
U těchto montážních krabic a svorkovnic osazených na DIN lištu je možné využít službu rychlého doručení FDS - Fast Delivery Service, více tady. Služba rychlého doručení garantuje termíny pro individuálně sestavené lišty se svorkami, nebo montážní průmyslové krabice.

wmc 06


Silové svorky OMNIMATE 4.0. Veškerou konfiguraci upravíme přes roletové menu, stejně jako označení na konektoru.

wmc 07


Konektory pro vysoké zatížení jsou, dle sdělení Weidmueller, kompatibilní s konektory Harting a Ilme.

wmc 10


Celou sestavu konektoru okoukneme ve 3D a také v Tree náhledu. Zrovna u těchto konektorů je velmi široká nabídka všech druhů a provedení, proto opravdu platí aspoň částečně vědět, co chceme.

wmc 11


Přes ikonu Shopping cart máme rychle k dispozici sestavu s typy a objednacími čísly. Tu je možné jednoduše uložit do Excel formátu.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

wmc 12b


Konfigurace I/O periferie pro PLC začíná výběrem vazebního členu PROFINET a nebo pro jiné sběrnice.

wmc 15


Za vazební člen (nebo coupler) umístíme patřičné moduly vstupů, výstupů a dalších.

wmc 16


Jestliže nestačí rychlé uložení do Excelu, kompletní menu tisku sestav nabízí všechny běžné formáty a také všechny pohledy na sestavu včetně rozměrů.
V záložce "Rozhraní" pak najdeme exporty do Eplan P8 a podobně.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

wmc 17b


Hlavní menu "Montážní lišta" je zdaleka nejobsáhlejší. Jasně, neboť na DIN se umístí téměř vše.

wmc 20


Běžné svorky AS2 ze kterých vyskládáme svorkovnici, nebo více svorkovnic. Zobrazené rozměry jsou bezva, stejně jako pohledy s rozměry ze všech možných stran.

wmc 21


Vyhledávání produktů je silná stránka konfigurátoru. Dá se hledat podle všeho, čísla položky, skupiny, názvu materiálu nebo textu v popisu. Další plus je pod nabídkou pravého tlačítka myši "otevřít datasheet". Otevře se kompletní datový list výrobku. Tato volba je dostupná pro většinu produktů v konfigurátoru a otevřený datový list můžete okamžitě uložit do PC. Datový list se stahuje z internetu.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

wmc 22b


Vhodně zadaný text do vyhledávacího pole velmi zúží seznam produktů.

wmc 23


Nebo stačí jen kousek objednacího čísla a vzhledem k tomu, že tyto jsou dost po sobě u celé řady produktů, najdeme ihned požadované.

wmc 24


V tree projektu můžeme také celou sestavu libovolně měnit a upravovat.
Klikněte na obrázek pro zvětšení

wmc 25b


Rychlé uložení sestavy do Excel formátu je v mnoha případech dostatečné. Objednací číslo a typ stačí.

wmc 26


Mimochodem, pokud si uděláte prázdnou DIN lištu v projektu, tak se v konfigurátoru dobře vyhledává jakýkoliv produkt Weidmueller a přes datový list se dostanete rychle ke všem informacím.

wmc 27


Naše videoukázka, jak konfigurátor funguje. Three minutes video. :)

https://www.youtube.com/watch?v=Kjq-Lxn5bwA&feature=youtube.


Závěr:
Různých konfigurátoru se dá najít celá řada, více či méně povedených. WMC konfigurátor je kompletně v češtině, včetně datových listů, pro jeho provoz není nutné být online, je intuitivní a naučíte se s ním pracovat velmi brzy. V každém případě si jej můžete zdarma vyzkoušet a používat. :)

 Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Online dokumentaci WMC konfigurátoru najdete zde.
Weidmueller Česká Republika.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209