• Blaja
  • Různé
  • Nová generace switchů průmyslového ethernetu

Nová generace switchů průmyslového ethernetu

  • pátek, 09 prosinec 2022 15:00

S novou generací switchů Siemens posiluje propojení výrobních a informačních technologií (OT/IT). Rostoucí síťování strojů, řídicích systémů a IT systémů v průmyslových závodech vede ke stále složitějším sítím na úrovni výroby. Pro zajištění spolehlivé výměny dat jsou vyžadovány vysoce výkonné průmyslové ethernetové switche s velkým počtem portů a přenosových rychlostí.


Za tímto účelem nyní Siemens rozšiřuje portfolio průmyslových ethernetových switchů, zejména řad Scalance XC-/XR-300, které jsou vylepšené o další funkce pro průmyslové sítě nové generace. Takzvané konfigurovatelné switche L2 úrovně z produktové rodiny Scalance X jsou nyní k dispozici jako kompaktní modely i jako 19 palcové varianty pro rackové rozvaděče. Nové switche tak nahrazují portfolio současné řady Scalance X-300 a nesou modelové označení Scalance XC-/XCM-300 v kompaktní verzi a Scalance XR-/XRM-300 v 19 palcové verzi.

newscalance 01


Switche nových řad Scalance XC-/XCM-300 a Scalance XR-/XRM-300 mají vysoký počet portů a nabízejí tak propojení velkého počtu koncových zařízení v rozsáhlých síťových infrastrukturách. Porty s vysokou přenosovou rychlostí (až 10 Gbit/s) umožňují i další OT aplikace pro data, hlas, video a Profinet.

newscalance 02


Průmyslové podniky mohou rovněž využít možnost přechodu na novou generaci switchů. Změna je možná u modelů řady Scalance XC- nebo XR-300 uvedených na trh od roku 2022 a to již se stávajícím operačním systémem a u modelů Scalance XCM- nebo XRM-300 s novým operačním systémem uvedeným od roku 2022. U switchů Scalance je doporučeno pravidelně aktualizovat nové firmwarové verze, přičemž uživatelé nemusejí vyměňovat celá zařízení, aby splnili nejnovější požadavky bezpečnosti.

newscalance 03


Kromě zavedených profinetových funkcí budou modely řady Scalance XCM-300 a Scalance XRM-300 do budoucna obsahovat další technologické inovace, jako je například Time-Sensitive Networking (TSN), edge funkcionality nebo možnosti bezeztrátové redundance komunikace a safety v reálném čase.
Zabezpečení sítě je také zajištěno integrovanými bezpečnostními funkcemi, jako jsou protokoly SSH a SSL, které chrání před neoprávněným přístupem k průmyslové síti a její konfigurací.

newscalance 04

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku: 

Siemens, s.r.o.,Communications

Připojte se k nám na Facebooku zde.
Sledujte naše novinky na Twitteru tady.

 

Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209