• Blaja
  • Software
  • Sinema Remote Connect pro zabezpečený vzdálený přístup přes Internet

Sinema Remote Connect pro zabezpečený vzdálený přístup přes Internet

  • sobota, 29 srpen 2015 04:00

Sinema Remote Connect společnosti Siemens je nová platforma centrální správy pro výkonný a zabezpečený přístup ke strojům a zařízením kdekoliv na světě. Serverová aplikace zjednodušuje nejen vzdálenou správu strojů a zařízení, ale lze ji použít i pro podmíněné monitorování stavu na dálku atp.

 


Sinema Remote Connect zajišťuje správu VPN tunelů mezi serverem, servisními techniky a instalovanými zařízeními. Servisní technici i stroje, na kterých bude probíhat údržba, budují nezávislá spojení k platformě Sinema Remote Connect. Ta poté ověří identitu jednotlivých stanic pomocí výměny certifikátů před tím, než servisním technikům udělí vlastní přístup ke stroji. Takto lze předcházet jakémukoli neoprávněnému přístupu do firemních sítí, v jejichž rámci zařízení nebo stroje pracují, což zvyšuje zabezpečení.

Sinema Remote Connect

Spojení přes VPN tunel funguje na základě certifikátů v souladu se standardem OpenVPN a chrání je až 4096 bitové šifrování. Přidělování přístupových práv ke strojům lze jednoduše centrálně regulovat pomocí platformy díky funkci správy uživatelů. Všechny stanice se aktivují nebo blokují ručně, tedy také koncoví zákazníci výrobců sériově vyráběných strojů (OEM), operátoři zařízení, mají trvalou kontrolu nad každým pokusem o přístup do své firemní sítě.

Sinema Remote Connect

Všechny stroje lze prostřednictvím platformy Sinema Remote Connect jednoznačně identifikovat a zvolit – i když mají identické lokální IP adresy – pomocí funkce „telefonního seznamu“. VPN spojení tak lze navázat pouhým kliknutím myši. Platforma Sinema Remote Connect není závislá na protokolu. To znamená, že uživatelé mohou používat různé aplikace, jako je třeba inženýrský software Simatic STEP 7 (v prostředí TIA Portal), pro dálkovou správu zařízení jakmile je spojení se strojem navázáno.

Sinema Remote Connect

Stroje lze k Sinema Remote Connect připojit pomocí mobilních telefonních sítí (UMTS/LTE), přes pevné linky (DSL) nebo skrz stávající privátní sítě (LAN). K tomuto účelu nabízí společnost Siemens široké portfolio průmyslových routerů řady Scalance, jako je např. Scalance S615. Díky autokonfiguračnímu rozhraní lze tato zařízení snadno parametrizovat pomocí platformy Sinema Remote Connect. Veškeré informace o příslušných strojích lze na platformě vzdálené správy ukládat, což znamená, že routery se musí pouze jednou na platformě zaregistrovat a poté jsou jim přiřazována všechna konfigurační data. To eliminuje nutnost jinak velice časově náročného parametrizování těchto zařízení.

Sinema Remote Connect

Vzdálený přístup s SINEMA Remote Connect.

Klikněte si zde pro otevření videa v samostatném okně


Závěr: 

Platforma Sinema Remote Connect řeší správu a autorizuje veškerá připojení. Je tak vhodná pro standardní stroje a výrobní celky. Navíc výrobcům sériově vyráběných zařízení (OEM) umožňuje jednoznačným způsobem identifikovat a spravovat množství identických strojů, které se nacházejí v různých lokalitách u jejich zákazníků.

Jaroslav Blažek


Doplňující odkazy k článku:

SINEMA Remote Connect na Digital Factory & Process Industries and Drives:http://www.siemens.cz/sinema-remote-connect    

SINEMA Remote Connect na Industry Mall:https://mall.industry.siemens.com/mall/en/ca/Catalog/Products/10263934      

Blaja automation portal
Pro psaní komentářů se přihlašte

Kontakt

email : blaja @blaja.cz
email reklama: info @blaja.cz
email adresy bez mezery 
před zavináčem

Jaroslav Blažek
Štěpánská 1888
755 01 Vsetín
+420 608 180 209